Ciemna Strona Cery.

Ciemna Strona Cery.
Często zastanawiamy się dlaczego nasza skóra znacznie różni się od skóry innych kobiet. Zazwyczaj okazuje się, że kupowanie drogich kosmetyków z drogerii czy apteki nie pomoże nam w utrzymaniu świeżego i atrakcyjnego wyglądu. Żadne specyfiki nie wpłyną pozytywnie na nasz wygląd, dopóki nie zaczniemy stosować się do podstawowych zasad pielęgnacyjnych. Jednym najpopularniejszych problemów, który dotyka spory odsetek kobiet są pryszcze. Ich obecność spowodowana jest nieprawidłową pielęgnacją cery, źle dobraną dietą czy ich wyciskaniem w nieumiejętny sposób.
Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jak poważne konsekwencje niesie za sobą wyciskanie pryszczy w domowych warunkach. Czynność ta może spowodować drastyczne pogorszenie stanu naszej cery, prowadząc jednocześnie do nieestetycznych zmian na twarzy.

Pielęgnacyjny chaos.

Doskonale wiemy, że powstrzymanie się od pozbycia się nieatrakcyjnych mankamentów może okazać się nie lada wyzwaniem. Często kusi nas, by wycisnąć krostę, która jest widoczna na pierwszy rzut oka, a jej zakrycie jest zadaniem niewykonalnym. Warto zatem zdawać sobie sprawę, które niedoskonałości są dla nas prawdziwym zagrożeniem. Najpopularniejsze z nich to czerwone wykwity, które wewnątrz wypełnione są białą lub żółtą ropą. Pozbycie się ich poprzez wyciśnięcie prowadzi do rozlania tejże ropy na skórę wokół powstałego problemu. Wiąże się to z rozprzestrzenieniem bakterii na szerszy obszar cery, na której w niedalekiej przyszłości pojawią się takie same problemy skórne. Finalnie zataczamy błędne koło usuwając jeden pryszcz a powodując zapoczątkowanie nowych. Taka czynność nie wyeliminuje problemu. Wręcz przeciwnie – może spowodować blizny czy liczne infekcje.

Przykre skutki ingerencji w skórę.

Infekcja powstała na skutek nie umiejętnego pozbywania się niedoskonałości to realne zagrożenie dla naszego zdrowia a nawet życia. Jeżeli zdecydujemy się na wyciskanie pryszczy w tak zwanym trójkącie śmierci (czyli obszarze od kącików ust do nasady nosa) możemy doprowadzić nawet do zapalenia opon mózgowych. W jaki sposób? Już spieszmy z odpowiedzią. Obszar ten jest bardzo unaczyniony. Ingerencja w tym miejscu na problemy skórne prowadzić może do infekcji, która bardzo łatwo może trafić do mózgu. W skutek tego może dojść do wyżej wspominanego zapalenia opon mózgowych czy zapalenia żył, zatok lub tkanek oczodołu. Warto również wspomnieć o bliznach na twarzy. Powstają one w wyniku regularnego wyciskania pryszczy opuszkami palców. Mało tego. Takim działaniem możemy doprowadzić do deformacji porów oraz rozsiewania bakterii.

Skuteczna walka z nawykiem.

Niezwykle skutecznym sposobem jest noszenie makijażu. Obalmy mit o szkodliwości makijażu dla cery. Makijaż, który został odpowiednio wykonamy chroni naszą skórę nie tylko przed potrzebą jej dotykania i ingerencji w jej niedoskonałości ale też przed zanieczyszczeniami, z którymi naszą cera ma styczność każdego dnia. Pamiętajmy jednak, że pielęgnacja skóry nie może zamykać się jedynie w używaniu podkładu i pudru. Należy pamiętać także o stosowaniu kremów nawilżających i kremu z filtrem. Prawidłowy demakijaż, oczyszczenie i nawilżenie skóry to podstawa zdrowego wyglądu i dobrego samopoczucia.
Kluczowym czynnikiem w procesie pielęgnacyjnym jest odpowiednio zbilansowana dieta. To co jemy ma znaczący wpływ na naszą sylwetkę, zdrowie czy stan skóry. Pamiętajmy o tym, by unikać ostrych potraw, ograniczyć spożywanie soli i cukru. Rynek spożywczy oferuje bogaty asortyment zdrowych zamienników sklepowych słodyczy czy produktów o obniżonej zawartości tłuszczu. Wkomponowanie w dietę warzyw i owoców oraz produktów pochodzenia naturalnego finalnie zaowocuje efektami widocznymi na pierwszy rzut oka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *