Wyjazd do pracy za granicą bez języka

Wyjazd do pracy za granicą bez języka

Praca za granicą to temat, który budzi wiele kontrowersji. Często postrzega się osoby pracujące za granicą jako ludzi, którzy złapali Pana Boga za nogi i żyją jak pączki w maśle. Ten obraz nie zawsze jest prawdziwy.


Praca za granicą bez języka– Motywacja


Wśród motywacji do podjęcia pracy za granicą często wymienia się chęć szybkiego zarobienia dużych pieniędzy. Nie jest to jednak jedyna przyczyna, dla której ludzie wyjeżdżają ze swojego kraju. Często mówi się o wyjeździe za chlebem. Dla wielu ludzi jednak praca za granicą to przygoda – chęć przeżycia czegoś nowego, czegoś czego jeszcze w życiu nie doświadczyli. Oczywiście dobrze jest zarabiać duże pieniądze, najlepiej szybko, jednak nie jest to jedyna motywacja. Często młode dziewczyny wyjeżdżają do pracy za granicą jako au-pair czyli opiekunki dziecięce. Nie dostają wtedy normalnego wynagrodzenia, płacy w ustalonej przez prawo wysokości, tylko kieszonkowe od rodziny goszczącej. Nie muszą za to martwić się o mieszkanie – mieszkają u rodziny goszczącej, nie muszą też martwić się o wyżywienie. W zamian za to poznają kulturę danego kraju. Wiele dziewczyn kusi taki wyjazd do Stanów Zjednoczonych. Niektóre zrealizowały swój American Dream. Taka praca za granicą bez języka obcego nie byłaby możliwa. Jednak wyjeżdżają również dziewczyny, które znają język na mocno podstawowym poziomie. Najważniejsze są chęci do pracy i chęć poznania innej kultury. Wszystkiego można się nauczyć. Jednak trzeba posiadać podstawową umiejętność porozumienia się w zupełnie prostych życiowych sytuacjach. 


Praca za granicą bez znajomości języka


Jeżeli decydujemy się na wyjazd za granicę, a nie znamy języka obcego, nie musi to być przepis na porażkę. Istotne są motywy, które nami kierują. Wydaje się również, że wiele zależy od wieku. Osoby młode są zdecydowanie bardziej odważne i otwarte na świat. Czasami po prostu nie ma wyjścia. W kraju nie zarobimy tyle, ile za granicą, a szybko potrzebujemy dużych pieniędzy. W takiej sytuacji najważniejsze to podejść rozsądnie do poszukiwania pracy za granicą. Najlepiej znaleźć sprawdzoną, godną zaufania agencję pracy. Lepiej nie wyjeżdżamy na własną rękę. Bądźmy też czujni, bo ktoś może zechcieć nas oszukać. Praca za granicą to niekoniecznie praca w krainie mlekiem i miodem płynącej. Zarobienie dużych pieniędzy wymaga zazwyczaj ogromnego wysiłku i wcale nie przychodzi tak łatwo jak niektórym się wydaje. Z drugiej strony przygoda, sprawdzenie siebie w trudnych warunkach, może dać nam niesamowicie dużo satysfakcji. Praca za granica bez jezyka jest dostępna praktycznie od zaraz. Pytanie, czy my jesteśmy gotowi na taki wyjazd?

Kiedy decydujemy się na pracę za granicą, trzeba wziąć pod uwagę wiele elementów, przy podjęciu ostatecznej decyzji. Jeżeli nawet podejmiemy złą decyzję, przecież nic nie jest na zawsze. Praktycznie w każdej chwili możemy wrócić do ojczyzny. Wyjazd za granicę do pracy bez znajomości języka obcego jest jeszcze trudniejszą decyzją. Warto zacząć od przeanalizowania wszystkich za i przeciw, zapytać o zdanie zaufane osoby, być może one doradzą nam co w tej sytuacji zrobić.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *