Clive Cussler — znakomity autor fantasy, science fiction i innych gatunków

Clive Cussler — znakomity autor fantasy, science fiction i innych gatunków

Amerykański pisarz Clive Cussler to bestsellerowy autor, który nieustannie zapewniał czytelnikom dawkę nieokiełznanej przygody i niezapomnianych bohaterów. Jego powieści pełne zakręconych intryg, tajemniczych odkryć i niebezpiecznych pościgów, uczyniły go jednym z najlepszych pisarzy w dziedzinie powieści sensacyjno-przygodowych. Co warto o nim wiedzieć i z jakich książek był znany? Odpowiedzi znajdziesz poniżej. Zapraszamy!

Clive Cussler — droga od mechanika do bestsellerowego pisarza

Clive Cussler to znakomity, amerykański pisarz, okrzyknięty bestsellerowym autorem powieści sensacyjno-przygodowych. Zanim jednak stał się znanym pisarzem, był mechanikiem oraz inżynierem pokładowym w czasie wojny koreańskiej z 1950 roku. Po wojnie wrócił do rodzimych Stanów Zjednoczonych, gdzie objął stanowisko dyrektora działów w kilku wiodących, agencjach reklamowych. Wówczas uzyskał międzynarodową nagrodę na festiwalu filmowym w Cannes za napisanie oraz wyprodukowanie świetnych, telewizyjnych i radiowych reklam. 

Odniesiony sukces skłonił go do wypróbowania swoich sił również w pisarstwie. Dzięki temu od 1965 roku Clive Cussler zaczął pisać, a owocem nowego zajęcia stała się jego pierwsza powieść o Dirku Pittcie, wydana w 1973 roku. Od tego czasu Cussler zaczął pisać książki, które zaczęły przynosić mu nową sławę.

Clive Cussler znany był również z zamiłowania do odkryć podwodnych, co skłoniło go do założenia Narodowej Agencji Badań Podwodnych (NUMA). Placówka ta do dnia dzisiejszego zajmuje się badaniami morza oraz historii marynistyki. Pisarz był również zapalonym kolekcjonerem samochodów, które można obejrzeć w jego muzeum w miejscowości Arvada.

Z jakich książek znany jest Clive Cussler?

Clive Cussler to znakomity pisarz znany z wielu gatunków literackich. Pisał m.in. książki fantasy, sensacyjne, science-fiction, a także kryminały. Część jego dzieł zalicza się do literatury obyczajowej oraz pięknej. To również znany autor książek dla młodzieży.

Jego najbardziej poczytnymi książkami były tytuły takie jak:

  • „Afera śródziemnomorska”;
  •  „Wydobyć Titanica” – zekranizowana w 1980 roku;
  •  „Cyklop”;
  •  „Wir Pacyfiku”;
  • „Operacja HF”;
  •  „Złoto Inków”;
  • czy „Sahara” – również zekranizowana w 2005 roku.

Te oraz inne książki autora można kupić w bardzo atrakcyjnej cenie zaczynającej się już od 3 zł na Skupszop.pl. Portal oferuje aż 50 produktów powiązanych z nazwiskiem pisarza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *