Garderoba kaspsułowa dla każdego!

Garderoba kaspsułowa dla każdego!

Ile z nas stawało przed swoją szafą i stwierdza z jękiem, że nie ma się w co ubrać. Rozwiązaniem tego problemu może być szafa kapsułkowa. Jak ją stworzyć?

Opanuj chaos!

Współcześnie mamy dostęp do całej masy ubrań za stosunkowo niewielkie pieniądze. Coraz częściej nasze szafy pękają w szwach, a my nosimy kilka ulubionych rzeczy… Problemem może być to, że większość ubrań najzwyczajniej w świecie do siebie nie pasują. Doskonałą opcją może być właśnie szafa kapsułowa. Pomaga ona uporządkować przestrzeń w naszym domu, a przy tym sprawia że nasze zakupowe wybory są bardziej ekologiczne.

Jak stworzyć swoją szafę kapsułową?

Pierwszym krokiem jest uporządkowanie naszej własnej głowy. Najważniejsza jest chęć zmiany i uświadomienie sobie na jakich celach nam najbardziej zależy. Czeka nas rezygnacja z sezonowych czy impulsywnych zakupów. Sezonowe trendy zamienimy na swój własny styl.

Kolejny etap to gruntowne sprzątanie szafy. Musimy wyjąć wszystkie nasze rzeczy i dokładnie się im przyjrzeć. W ten sposób pozbędziemy się zniszczonych i tych od lat nienoszonych ubrań. Dowiemy się też co lubimy najbardziej. Nieużywane ciuchy w dobrym stanie możemy bez problemu sprzedać lub oddać potrzebującym. Na pewno kogoś ucieszą, a my zyskamy wole miejsce w naszej szafie.

Jak efektywnie posprzątać naszą szafę i pozbyć się sentymentów?

Nasze ubrania powinniśmy podzielić na trzy podstawowe kategorie. Po pierwsze rzeczy do przechowywania. Mogą to być na przykład zimowe kartki czy suknie wieczorowe. Jest to odzież, którą nosimy, jednak przez najbliższe kilka miesięcy nie będzie nam potrzebna.

Druga grupa to rzeczy do noszenia. Najprościej rzecz ujmując to są ubrania w dobrym stanie, które nosimy na co dzień. Trzecia kategoria to rzeczy do oddania; za małe, niepasujące do naszej sylwetki, w nie naszym stylu… Takich ciuchów warto się pozbyć bez żalu. Zagracają tylko naszą szafę.

Tworzymy garderobę kapsułową krok po kroku

Warto wiedzieć, że skompletowanie własnej szafy kapsułowej może zająć sporo czasu. To nie wyścigi ani żaden konkurs. Cały proces może zająć nawet kilka lat. Nie musimy ograniczać się do konkretnej liczby rzeczy. Najważniejsze żeby wszystkie elementy do siebie pasowały.

Modowy minimalizm nie oznacza, że musimy zrezygnować z zakupów. Po prostu będziemy się kierować innymi kryteriami. W sklepie zwracajmy uwagę czy upatrzona przez nas bluzka czy sukienka będzie pasować do innych ciuchów w naszej szafie. Dobrze jeśli z daną rzeczą będziemy mogli stworzyć przynajmniej trzy różne stylizacje.

W trakcie zakupów warto stawiać na jakość, a nie na ilość. W sklepach czytajmy metki. Dzięki temu dowiemy się z jakich materiałów wykonana jest dana rzecz. Sweter z naturalnej wełny posłuży nam zdecydowanie dłużej niż ten z akrylu. Sprawdzajmy też jakość wykonania, na przykład to czy szwy nie są krzywe.

Pamiętajmy, że nie ma modelowej garderoby kapsułowej. Zawartość naszej szafy powinna być dopasowana do naszej sylwetki, upodobań i stylu życia.

Dlaczego warto postawić na garderobę kapsułową?

Jak wcześniej wspominano taka organizacja szafy pozwala nam zaoszczędzić sporo miejsca w mieszkaniu i zaoszczędzić pieniądze. Nie można też zapominać o czasie. Nasze wszystkie ubrania świetnie do siebie pasują. A zatem znika problem, że rano nie mamy się w co ubrać…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *