Słomki papierowe – idealne do domu i restauracji

Słomki papierowe – idealne do domu i restauracji

Naczynia i akcesoria, przeznaczone do serwowania potraw i napojów, zarówno w warunkach domowych, jak i w restauracjach, muszą spełniać surowe wymogi, warunkujące możliwość kontaktu z żywnością. Dotyczy to naczyń szklanych, ceramicznych, ale i opakowań jednorazowych, z tworzywa sztucznego lub z papieru. Wszystkie materiały, z których wykonywane są naczynia, pojemniki, sztućce, a nawet ręczniki kuchenne oraz serwetki jednorazowe, podlegają kontroli. Skoro wszystkie przeznaczone do podawania i przechowywania żywności  produkty są bezpieczne w kontakcie z potrawami, wydawać by się mogło, że nie ma nad czym zastanawiać się przy wyborze akcesoriów, z których korzystamy… No może z wyjątkiem kolorystyki i przeznaczenia. Czy rzeczywiście sytuacja tak się przedstawia?

Pomyśl i wybieraj świadomie

Korzystanie z opakowań i akcesoriów jednorazowych znacznie ułatwia spożycie posiłków, zwłaszcza poza domem. Napoje, podawane w jednorazowych opakowaniach, takich jak kartoniki lub kubki z tworzywa sztucznego, obowiązkowo posiadają w zestawie rurkę plastikową, dzięki której możemy skonsumować napój bez ryzyka zabrudzenia się. Czy mamy jakiś wpływ na to, aby dzięki wyborowi rurki do napojów wpłynąć na środowisko naturalne i przyczynić się do mniejszego zaśmiecenia globalnego? Oczywiście. Wystarczy poznać ofertę słomek z papieru, przeznaczonych do konsumpcji napojów. Odpowiednik plastikowej rurki – słomki papierowe, wykonane są z trzech warstw gęstego papieru, spojonych klejem, przeznaczonym do kontaktu z żywnością. Stuprocentowo biodegradowalny surowiec zapewnia rozkład słomki papierowej w znacznie szybszym czasie, niż w przypadku rurek plastikowych. Papier, używany do produkcji słomek, pochodzi z legalnych upraw oraz spełnia standardy PEFC. Dbałość o środowisko naturalne może być modna.

Słomki papierowe – idealne do domu i restauracji

Zastosowanie słomek papierowych może wiązać się z użytkiem domowym. Zróżnicowana oferta słomek z papieru obejmuje wiele wzorów, kolorów oraz rozmiarów produktów, pakowanych w opakowania, przystosowane do handlu detalicznego i hurtowego. Słomki papierowe są produktem, przeznaczonym do stosowania z napojami zimnymi i ciepłymi, ich wytrzymałość jest w pełni wystarczająca na czas spożycia napoju. Słomki papierowe do restauracji, kawiarni lub pubu sprawdzą się znakomicie. W miejscach, w których serwowanie napojów odbywa się codziennie w dużych ilościach, tym bardziej można wpłynąć na ochronę środowiska. Słomki z papieru gustownie prezentują się na barze, sugerując klientom informację o poszanowaniu środowiska w lokalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *