Jakie świadczenia z OC sprawcy przysługują mi po szkodzie?

Jakie świadczenia z OC sprawcy przysługują mi po szkodzie?

Osoby, których auto zostało poszkodowane w wypadku i nie są one sprawcami zdarzenia, często nie wiedzą, na jakie świadczenia mogą liczyć. Zamiast zgadzać się na pierwszą wycenę szkód i naprawy od ubezpieczyciela możesz wymagać więcej. Zobacz, co przysługuje osobie, która ucierpiała w wypadku i nie daj się od razu zbyć przez ubezpieczyciela. Sprawdź też, kiedy może pomóc Ci laweta Świecko.

Świadczenia z OC sprawcy, które przysługują Ci jako ofierze

Jeśli jesteś osobą, która jest ofiarą wypadku lub kolizji możesz ubiegać się nie tylko o wypłatę odszkodowania, ale także o szereg świadczeń, które przysługują Ci z OC sprawcy. Jest to m.in.:

Holowanie

Jeśli Twoje auto w wyniku kolizji nie nadaje się do dalszej jazdy i nie jest to Twoja wina, to możesz skorzystać z holowania na koszt sprawcy. Możesz ubiegać się o wezwanie lawety, która odwiezie Twoje auto do mechanika lub pod dom. Pamiętaj tylko o tym, aby wcześniej skontaktować się z ubezpieczycielem sprawcy i zabrać fakturę za usługę. Firmy ubezpieczeniowe mają najczęściej podpisane umowy z poszczególnymi firmami i wymagają, aby skorzystać właśnie z ich usług.

Auto zastępcze

Jeśli na co dzień korzystasz z auta, a w wyniku kolizji zostało one całkowicie unieruchomione na jakiś czas, to możesz starać się także o auto zastępcze z ubezpieczenia OC sprawcy. Jeśli udowodnisz regularność w korzystaniu z auta i uzasadnisz swoją potrzebę posiadania auta zastępczego, to możesz ubiegać się o wyrównanie kosztów za wypożyczenie samochodu.

Rekompensata za utracone dochody

Jeśli wypadek wystąpił nie z Twojej winy i doznałeś jakichś urazów, możesz ubiegać się o pokrycie kosztów leczenia z OC sprawcy. Obejmuje to koszty leczenia, leków, a nawet rehabilitacji, które konieczne są ze względu na poniesione w wyniku wypadku uszczerbki na zdrowiu. Jeśli w wyniku wypadku pogorszyła się jakość Twojego życia i Twoje dochody są przez to mniejsze, to możesz starać się o rekompensatę, w postaci wyrównania utraconych zarobków. Jeśli w wyniku wypadku zmarł, któryś z poszkodowanych, to jego rodzina może ubiegać się o zadośćuczynienie z OC sprawcy.

Kto może pomóc mi podczas awarii auta na drodze?

Jeśli podczas podróży przydarzyła Ci się awaria auta lub kolizja z Twojej winy to może Ci pomóc laweta Świecko https://pomoc-drogowa-swiecko.com.pl/. Jeśli do zdarzenia doszło na autostradzie, musisz pamiętać o tym, że holowanie tam jest zakazane i może to zrobić jedynie profesjonalna firma. Pomoc drogowa autostrada Świecko, odwiezie Twoje auto do mechanika, korzystając z najbliższego zjazdu lub odstawi je do punktu obsługi podróżnych. Lawety Świecko pracują siedem dni w tygodniu, o każdej godzinie dlatego możesz liczyć na ich pomoc o każdej porze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *