Jak zapakować duży prezent? Najłatwiejsze sposoby

Jak zapakować duży prezent? Najłatwiejsze sposoby

Obdarowywanie się prezentami z różnych okazji np. świąt czy urodzin jest w naszym kraju bardzo rozpowszechnione. Chętnie pielęgnujemy tę tradycję i przygotowujemy dla swoich bliskich wyjątkowe prezenty, które przypadną im do gustu. O ile znalezienie trafionego prezentu zazwyczaj nie jest dużym problemem, o tyle jego zapakowanie może już sprawiać trudność. Szczególnie ciężkie może być estetyczne zapakowanie prezentu o dużych gabarytach. Warto jednak poświęcić trochę czasu na tę czynność, ponieważ z pewnością sprawi to radość obdarowywanej osobie.

Pakowanie dużego prezentu w papier – jak to zrobić?

Zapakowanie prezentu w ozdobny papier wydaje się najbardziej oczywistym rozwiązaniem. W taki sposób można spakować prezent właściwie na każdą okazję. Zanim jednak sięgniesz po rolkę papieru w celu zapakowania dużego prezentu, zmierz dokładnie, ile będziesz go potrzebował. Może się bowiem okazać, że konieczne będzie połączenie ze sobą dwóch, a nawet większej ilości arkuszy papieru.

Papier do pakowania jest zazwyczaj sprzedawany w kilkumetrowych arkuszach nawiniętych na rolkę. Jeśli prezent, który chcesz zapakować, jest naprawdę duży, to od razu kup kilka rolek papieru z tym samym wzorem. Papier możesz połączyć ze sobą za pomocą taśmy dwustronnej. Miejsce łączenia będzie praktycznie niewidoczne, więc prezent będzie wyglądał bardzo estetycznie.

Pakowanie prezentów o nieregularnych kształtach

Jeśli Twój prezent jest na tyle duży, że nie da się go włożyć w żaden karton, który owiniesz papierem, to możesz wykorzystać inny, ciekawy sposób. Jeśli chcesz podarować komuś np. rower czy bardzo dużego misia, to możesz po prostu owinąć tę rzecz dużą wstążką. Duża kokarda sprawi, że prezent będzie wyglądał bardziej spektakularnie i nikt nie będzie miał wątpliwości co do tego, że jest to upominek.

Pakowanie prezentów w celofan

Kolejnym sposobem na zapakowanie dużego prezentu jest wykorzystanie w tym celu celofanu. To dobry sposób, gdy masz do zapakowania prezent o nieregularnych kształtach. Wystarczy, że kupisz duże arkusze celofanu np. kolorowego, przez który nie widać co kryje się w środku. Upominek należy owinąć folią i górę zabezpieczyć ozdobną wstążką tworząc z niej kokardę. Obecnie na rynku można dostać celofany w różnych kolorach i wzorach, nie musisz więc ograniczać się do przeźroczystej folii, jeśli zależy Ci na oryginalnym opakowaniu prezentu. Jak widzisz, istnieje kilka sposobów na zapakowanie dużego prezentu, bez problemu znajdziesz taki, który najbardziej Ci odpowiada i jednocześnie będzie pasował do prezentu, który kupiłeś.

Dlaczego opakowania na prezenty są takie ważne?

Pakowanie prezentów to przemyślany sposób na okazanie wdzięczności. To także świetna okazja, aby spersonalizować i wyróżnić swój prezent spośród innych. Papier do pakowania może być drogi, więc, zamiast go kupować, możesz użyć tego, co masz w domu lub kupić niedrogi papier do pakowania luzem. Jeśli chcesz zaoszczędzić jeszcze więcej pieniędzy, poszukaj wyprzedaży lub wyprzedaży w lokalnym sklepie. Kreatywne pomysły na opakowania są łatwe do znalezienia w Internecie, ale nie zapomnij o Pintereście! Znajdziesz tam różnego rodzaju pomysły z instrukcjami krok po kroku, jak zawijać różne przedmioty w kreatywny sposób. 

Pomysły na kreatywne opakowania:

1) zawiń pudełko upominkowe papierem do pakowania, którego już używałeś;

2) zapakuj prezent w stare czasopisma lub papier do drukowania, który pasuje do koloru papieru do pakowania;

3) zawiń prezenty w papier origami lub gazety, aby uzyskać wygląd retro.

Jak wybrać odpowiedni rodzaj papieru do swoich potrzeb

Rodzaj papieru, który wybierzesz do pakowania prezentów, zależy od tego, czym jest prezent i dla kogo jest pzreznaczony. Na przykład, jeśli chcesz zapakować prezent dla członka rodziny, możesz użyć ładnego, grubego papieru, który sprawi, że prezent będzie wyglądał luksusowo. Ale jeśli wysyłasz prezent komuś z innego kraju, możesz użyć czegoś cieńszego i tańszego, ponieważ nie będzie tak drogie i nie zajmie tyle miejsca w przesyłce. Jednym z rodzajów papieru, którego możesz użyć, jest papier pakowy. Jest to najczęstszy rodzaj papieru używany do pakowania prezentów. Możesz kupić rolkę papieru do pakowania lub położyć arkusz na komodzie i przyciąć go do odpowiedniego rozmiaru, jeśli masz dostęp do noża. Jeśli zwijasz własną, upewnij się, że wstążka jest odpowiednio nawinięta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *