Cegła na ścianę w Twoim domu

Cegła na ścianę w Twoim domu

Jeśli marzysz o niebanalnym wystroju domu, postaw koniecznie na starą cegłę. Jest to rozwiązanie ponadczasowe i bardzo uniwersalne. Nic zatem dziwnego, że cegła na ścianę jest wyjątkowo chętnie stosowana zarówno jako element wykończenia wnętrz, jak i elewacji budynków.

Cegła na ścianę z historią w tle

Oryginalna cegła na ścianę to nie tylko dobrej jakości materiał wykończeniowy, ale również historia zamknięta w nieszablonowej formie.

W XIX i XX wieku budowle takie jak kościoły, fabryki, dworki czy kamienice wznoszono z ręcznie wypalanej cegły. O jej właściwościach krążą legendy. Choć cegła na ścianę bywa różna przyjmuje się, że im materiał jest starszy, tym bardziej wytrzymały i solidny. Fakt ten wynika nie tylko z ich wieku, ale przede wszystkim ze sposobu produkcji.

Dowiedz się skąd pochodzi Twoja cegła na ścianę

Nie ulega wątpliwości, że jakość płytek z cegły ma wielkie znaczenie nie tylko dla trwałości, ale również wyglądu aranżacji danego wnętrza. Warto zatem zwracać uwagę na to, skąd została pozyskana cegła na ścianę, którą chcesz zastosować w swoim mieszkaniu. Jeśli pochodzi ze zniszczonych budynków, może być zawilgocona i pełna pleśni oraz glonów. W takiej sytuacji suszenie i pakowanie to za mało. Niezbędne mogą się okazać nieco bardziej zaawansowane procesy oczyszczania. Decydując się na cegłę z rozbiórki do wykończenia domu, warto też sprawdzić historię budynku, z którego pochodzi ten materiał. Może mieć to wpływa na stan cegły i jej trwałość. Jeśli wybrana cegła na ścianę ma naprawdę wysoką jakość, można ją wykorzystać do wykonania elewacji budynku.

Czy jeśli cegła na ścianę stanowiła budulec stuletniego muru, to oznacza, że tyle samo wytrzyma u nas? Oczywiście, że nie. Warto o tym pamiętać, decydując się na wykorzystanie starej cegły do aranżacji swojej przestrzeni mieszkalnej. Mur czy stara kamienica funkcjonowały jako całość. Z kolei stara cegła, która zostanie zamontowana na ścianie została poddana obróbce. Jej właściwości będą więc zupełnie inne.

Cegła na ścianę i na podłogę

Nie wszyscy wiedzą, że cegła na ścianę to nie jedyna możliwość montażu starej cegły rozbiórkowej. Z zachowaniem pewnych środków ostrożności, można z powodzeniem wykonać nieszablonową i jednocześnie niezwykle trwałą podłogę z cegły rozbiórkowej. Należy jednak mieć na uwadze, że jest to wykończenie wymagające solidnej impregnacji oraz starannego montażu.

Czy cegła na ścianę wymaga impregnacji?

W zależności od miejsca, w którym stara cegła będzie montowana, materiał może wymagać impregnacji.

Jest to szczególnie ważne w przypadku łazienki oraz kuchni, gdzie cegła na ścianę narażona jest na duże amplitudy temperatur oraz bardzo dużą wilgoć w powietrzu. W takim przypadku warto zastosować, polecany przez producenta płytek, impregnat tworzący na powierzchni cegły solidną, przezroczystą warstwę ochronną. Dzięki temu zabiegowi, późniejsze czyszczenie cegły będzie nie tylko szybkie, ale również bezproblemowe. Jednocześnie zaimpregnowana cegła na ścianę na dłużej zachowa swoje pierwotne właściwości. Więcej znajdziesz na https://e-ceglanafantazja.pl/ .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *