Jak kreatywnie spędzić kwarantannę?

Jak kreatywnie spędzić kwarantannę?

Od roku gonimy lockdown za lockdownem, a do tego bardzo łatwo o uzyskanie dwu-tygodniowej kwarantanny. Jednak nie jest to powód do załamywania się, a właśnie produktywnego wykorzystania czasu (oczywiście jeśli nie jesteśmy chorzy). Dwa tygodnie to dużo czasu na nadrobienie zaległości książkowych i filmowych, rozpoczęcie nauki nowego języka, albo szydełkowania, które staje się coraz popularniejsze. Jak kreatywnie spędzić kwarantannę?

Książki i filmy

Dwu-tygodniowa kwarantanna to aż nadto czasu na nadrobienie zaległości książkowych. W końcu można się zabrać za piętrzącą się w roku stertę tytułów. Książka z rana, w po obiadowej sjeście, albo wieczorem w towarzystwie kubka gorącej herbaty, lub przy lampce wina. Mieszkając z partnerem/partnerką można założyć dwuosobowy klub książki. Czytać te same pozycje, a następnie dyskutować na ich temat. Wymiana poglądów daje świeże spojrzenie i pozwoli dostrzec rzeczy, o których sami nie pomyśleliśmy. W czytanie warto również zaangażować dzieci. W trakcie kwarantanny można odpocząć od szkolnych lektur i sięgnąć po książki, które zainteresują i zaangażują nawet tych najmłodszych. 

Czternaście dni, to także dużo czasu na nadrobienie zaległości filmowych. W repertuarze mogą pojawić się kinematograficzne klasyki, albo najnowsze filmy oscarowe. Platformy filmowe,  takie jak https://vodfilmy.pl/ oferują również wiele różnych ciekawych seriali. Podczas kwarantanny w końcu bez wyrzutów sumienia możemy zanurzyć się w serialową fabułę od początku do końca. 

Naucz się czegoś nowego

Popularnym kwarantannowym trendem jest wyzwanie, by podczas każdego lockdownu nauczyć się czegoś nowego. W dwa tygodnie można nauczyć się szydełkowania, zrobić wybrane kursy online, które bardzo często nie wymagają żadnego wkładu finansowego. Internet jest pełen darmowych tutoriali, dzięki którym możemy rozwijać nowe umiejętności. Wystarczy tylko chcieć. Równie dobrym pomysłem jest rozpoczęcie nauki nowego języka. W trakcie tych dwóch tygodni, codziennie ucząc się nawet 15 minut dziennie, możemy wyrobić nowy nawyk, który zostanie z nami na dłużej, niż tylko czas kwarantanny. 

Zacznij ćwiczyć 

Kwarantanna nie oznacza, że musimy przestać się ruszać. Ćwiczenia w domu to świetny pomysł na urozmaicenia dnia i spędzenia go w aktywny sposób. Na YouTubie znajdziemy całą masę filmików z treningami. Jeśli nie lubimy ćwiczyć samotnie, to do swoich treningów możemy zaangażować członków rodziny. Kwarantanna to świetna okazja do tego by zadbać o swoje zdrowie zarówno fizyczne, jak i psychiczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *