4 produkty przydatne cukrzykom… i nie tylko!

4 produkty przydatne cukrzykom… i nie tylko!

Życie z cukrzycą nie jest proste. W końcu codzienna, wielokrotna kontrola poziomu cukru we krwi to naprawdę przykra i w wielu przypadkach dość bolesna konieczność. Diabetycy muszą zawsze mieć w zasięgu swoich rąk szereg produktów, które pomagają im w walce z chorobą. Część z tych artykułów przydaje się także innym członkom rodziny, ma szerokie zastosowanie. Jakie to produkty?

Nebulizator

Inhalator ultradźwiękowy, czyli nebulizator to urządzenie o charakterze medycznym, które znajdzie zastosowanie w każdym gospodarstwie domowym. Zarówno osoby chore na cukrzycę, jak i zdrowe osoby często zapadają na różnorakie infekcje dróg oddechowych. Leczenie ich zwykle wymaga leczenia. Nie ma lepszej drogi podawania leków niż nebulizacja. Nebulizator bezpośrednio podaje leki w postaci aerozolu. Trafiają one bezpośrednio do dróg oddechowych, dzięki czemu działają szybciej i efektywniej. Ponadto nebulizacja umożliwia zmniejszenie dawek leków, co również jest bardzo korzystne dla zdrowia, które w przypadku diabetyków i tak już jest osłabione. Korzystanie z nebulizatora jest proste, a samo urządzenie nie jest duże, zatem można je z powodzeniem schować w każdej szafeczce. Z dobroczynnego działania leków podanych za pomocą inhalatora ultradźwiękowego mogą korzystać zarówno seniorzy, dorośli, jak i dzieci, zatem urządzenie ma szerokie zastosowanie. Wysokiej jakości nebulizator można kupić w sklepie diabetyk24.pl. W ofercie znaleźć można inhalatory ultradźwiękowe, które ułatwią wykonanie nebulizacji nawet u bardzo małych dzieci dzięki wyjątkowym kształtom, które kojarzą się maluchom z zabawkami.

Preparat do prawidłowej dezynfekcji rąk

W obliczu ostatnich wydarzeń, związanych z pandemią koronawirusa, temat prawidłowej dezynfekcji rąk był wiodący. Traktowały o nim wszystkie reklamy, media i lekarze. O tym, że skuteczny preparat do dezynfekcji rąk powinien znaleźć się w każdym domu, a także w każdej firmie, wiedzą wszyscy. To właśnie dlatego płyny, takie jak Sterillhand znalazły się na wyposażeniu i na stałe zagościły w przedsiębiorstwach, mieszkaniach. Diabetycy muszą mieć preparat do dezynfekcji rąk przy sobie nie tylko przez wzgląd na wirusa, ale także na fakt, że w każdej chwili być może będą musieli sprawdzić poziom cukru nakłuwając opuszek palca, by pobrać materiał do badania. Sterillhand umożliwia im stosowanie się do zasad prawidłowej higieny rąk, bez względu na to, gdzie się znajdują. A choroba jest przecież nieprzewidywalna i nie wiadomo kiedy trzeba będzie wykonać nakłucie przy użyciu lancety. Nie ma tu mowy o braku higieny ani o bagatelizowaniu kwestii sterylności. Diabetycy muszą o to szczególnie dbać, jeśli chcą uniknąć infekcji. Te mogą prowadzić bowiem do bardzo poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Opatrunki ze srebrem

Nie ulega wątpliwości, że osoby z cukrzycą dość często mają rany, skaleczenia, które należy objąć odpowiednią ochroną. Pomocne w leczeniu nawet trudno gojących się ran są opatrunki ze srebrem. Dlaczego diabetycy cierpią z powodu licznych ran i otarć? Wpływ na to mają dwa czynniki: bardzo wrażliwa, delikatna skóra, a także zaburzone czucie. Osoby chore na cukrzycę często nie czują, że się zraniły, w związku z czym łatwiej dochodzi do zakażenia, infekcji. Dzięki opatrunkom ze srebrem można szybciej wygoić nawet zainfekowane miejsca. Nie wolno bagatelizować nawet drobnych skaleczeń, gdyż w przypadku cukrzyków może to mieć bardzo przykre konsekwencje. Osoby, które nie mają cukrzycy również często cierpią z powodu głębokich, sączących się ran, oparzeń, owrzodzeń. Im także przydadzą się opatrunki ze srebrem. Wysokiej jakości produkty umożliwiają ponadto bezbolesną wymianę bądź zdjęcie opatrunku. Warto zatem mieć je w swojej apteczce, dla zdrowia oraz komfortu!

 

Zamienniki cukru

W diecie cukrzycowej nie ma miejsca na cukier. Diabetycy wiedzą o tym dokładnie, dlatego szukają w sklepach zamienników cukru. Na szczęście producenci dostarczają na rynek spory wybór tego typu produktów. Osoby chore na cukrzycę mogą zdecydować się, między innymi, na stewię, ksylitol, tagatozę i huxol. Produkty te z powodzeniem mogą używac także wszyscy, którzy chcą wyeliminować biały cukier ze swojej diety. Nie jest tajemnicą, że nie należy on do najzdrowszych artykułów spożywczych. Zdecydowanie warto włączyć zamienniki cukru do swojej diety, dzięki czemu wszelkie dania: gotowane, pieczone, smażone, będą o wiele zdrowsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *