Pielęgnacja od podstaw – dobre nawyki chroniące przed wypadaniem włosów

Pielęgnacja od podstaw – dobre nawyki chroniące przed wypadaniem włosów

Długie czy krótkie, piękne włosy kojarzą się z blaskiem i objętością. Niestety, czasem włosy bezlitośnie zostają na szczotce, sprawiając, że ich właścicielka wpada w rozpacz. Nie pomagają kolejne szampony i odżywki, olejki i maski… Najczęściej wtedy pojawia się ktoś, kto mówi, że jedynym ratunkiem na wypadanie włosów jest ich obcięcie. Na szczęście to nie prawda!

Mycie

Gdy na wypadanie włosów nie pomagają żadne specyfiki, dobrze jest się przyjrzeć ich pielęgnacji. Nadmiar kosmetyków może zbyt mocno obciążać włosy, dlatego lepiej jest skupić się na ich jakości, a nie ilości. Używanie odpowiedniego szamponu to bardzo ważny element mycia włosów, ale sposób jego używania jest ważniejszy. Należy używać zaledwie kilku kropel produktu i kilkukrotnie umyć włosy oraz dokładnie je spłukać. Najlepiej podczas pierwszego razu umyć jedynie nasadę włosów. Za drugim i jeśli trzeba trzecim razem, należy umyć włosy na ich długości oraz końcówki. Użycie zbyt dużej ilości kosmetyku nie gwarantuje dokładnego mycia i bardzo obciąża włosy.

Suszenie i czesanie

Nie mniej ważne jest suszenie. Wypadanie włosów może być powodowane zbyt mocnym ich wycieraniem lub zbyt ciasnym zawijaniem w ręcznik. Bezpośrednio po myciu należy delikatnie odsączyć nadmiar wody ręcznikiem, starając się jak najmniej pocierać włosy. Przed suszeniem za pomocą suszarki włosy powinny nieco przeschnąć same. Należy też pamiętać, by używać chłodnego lub ciepłego nawiewu, nieprzekraczającego 60°C. Strumień powietrza powinien być kierowany od nasady do końcówek, dzięki czemu włosy nie będą się plątać, a ich łuski się ładnie domkną. Należy też pamiętać, by nigdy nie czesać włosów od razu po ich umyciu. Tak samo, jak w przypadku suszenia, trzeba pozwolić włosom odetchnąć przed rozczesywaniem.

Wypadanie włosów spędza sen z powiek niejednej dziewczyny. Piękne włosy wymagają troski, a ich wypadanie bywa frustrujące. Czasem wystarczy pozbyć się kilku nawyków, by znacząco poprawić kondycję włosów i zmniejszyć ich wypadanie. Dobre przyzwyczajenia w kwestii pielęgnacji właściwymi specyfikami owocują piękną i bujną fryzurą na co dzień.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *