Gdy nudzi ci się w domu.

Gdy nudzi ci się w domu.

DOM. ZADBANA PRZESTRZEŃ I STREFA,

WYSOKIEJ JAKOŚCI KOMFORTU.

Dom jest miejscem, w którym spędzamy zasadniczo najwięcej czasu. Jest tak szczególnie wtedy, gdy lubimy swoje mieszkanie i regularnie o nie dbamy, starając się o to, by nasze wnętrze było estetyczne i widocznie zadbane.

Utrzymanie czystości w domu, nie zawsze jest jednak rzeczą tak prostą, jak mogłoby się to początkowo, każdemu z nas wydawać. Często walka z brudem, insektami, pasożytami i kurzem, wymaga od domowników, wiele zaangażowania i nakładu, codziennej pracy.

Czy zatem warto jest dbać o swój własny dom? Odpowiedź brzmi dość jednoznaczne: oczywiście, że tak! Dlaczego tak? Bo nam się to po prostu opłaca. Opłaca na dłuższą metę, długofalowo i bezwzględnie. Ponieważ dom jest rodzajem azylu, w którym zawsze możemy się schować i poczuć naprawdę komfortowo. Czy czysty czy brudny dom, od samych początków swojego powstania, spełnia tą właśnie nadrzędną na wszystkimi, innymi rolę. Z tego właśnie powodu, warto jest czasem, dokonać w nim większych lub mniejszych inwestycji.

REMONT I PRZEMEBLOWANIE.

DOBRY POMYSŁ NA ODŚWIEŻENIE WARUNKÓW MIESZKANIOWYCH.

Od czego zatem moglibyśmy zacząć, gdy nasza “miłość do domu”, już dawno ma za sobą etap, zwany rodzinnym albo po prostu odzwyczailiśmy się od spędzania wolnego czasu, w stale dostępnych nam, czterech ścianach? W tej sytuacji należy wziąć do ręki malarski pędzel i rozejrzeć się po pomieszczeniach strychu, a także w piwnicy. Czy nie leży gdzieś tam, dawno zapomniana, schowana za zamkniętymi drzwiami starych szafek, akrylowa farba? Którą można rozrobić gorącą wodą i nanieść na dawno nie malowane, ściany?

Zawodowi eksperci od spraw remontowych, mówią, że ściany powinniśmy malować co najmniej raz na 4 lata. Jest to rodzaj wymogu bezwzględnego. Absolutne, remontowe must be. Zgodnie z opinią ekspertów, pod tapetami, lubią się gnieździć pluskwy, a mieszkając w starym budownictwie, raczej nie powinniśmy oszczędzać na środkach anty pleśniowych czy tych, przeznaczonych do dezynfekcji kanalizacji. Walka z pasożytami, ma bezpośredni związek z naszą dobrą kondycją i utrzymaniem pełni zdrowia.

PAMIĄTKI Z CZASÓW DZIECIŃSTWA. O CZYM ZWYKLE ZAPOMINAMY.

I to są prawdziwe oraz realne szczegóły, związane z dbałością o pomieszczenie mieszkalne. Nie wystarczy samo szorowanie garnków, regularne mycie lodówki czy wycieranie kurzu z mebli. Musimy pamiętać także o tym, że na co dzień, korzystamy z ubrań bawełnianych, pościeli, kołder oraz materacy łóżek.

Każda szczelina ściany lub rysa na suficie, może być schronem dla pająków oraz innego rodzaju owadów czy lubiących pościel, roztoczy Rutyna pracy oraz spełnianie innych, życiowych obowiązków, z reguły każą nam o tym nie pamiętać, że w naszym mieszkaniu, obecny jest regularny wróg. Nie mniej, wytyczne te mogą się stać podstawami, zarówno do większej dbałości o tzw. cztery ściany jak i podtrzymania na wysokim poziomie jakości naszego komfortu w domu.

MIESZKANIE PO EPIDEMII KORONAWIRUSA.

Po inwazji koronawirusa, niektórzy z nas zrozumieli, czym tak naprawę jest własne mieszkanie. Czym jest i co może oznaczać w warunkach, na które sami do końca nie mamy tak naprawdę, wpływu. Czy ktoś z nas wcześniej wiedział, że będziemy zmuszeni do przebywania w kwarantannie? I spędzania wielu godzin w domu? Tą sytuację, trudno było komukolwiek przewidzieć. Niemniej, niektórym osobom przypadła ona do tego stopnia do gustu, że postanowiły one, zmienić na stałe swoje dotychczasowe nawyki, a nawet miejsce, dotychczas wykonywanej pracy zawodowej. Dzięki temu dom i mieszkanie, nabrały znaczenia ponadczasowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *