Obrazy na płótnie – jakie mają zalety?

Obrazy na płótnie – jakie mają zalety?

Puste ściany robią kiepskie wrażenie na gościach i są nieciekawe. Pomieszczenia pozbawione dekoracji ściennych po prostu nie mają domowego, przytulnego charakteru, a od razu widać, że czegoś w nich brakuje. Dekoracji, którymi można ozdobić ściany jest naprawdę cała masa, począwszy od zdjęć, przez różnego rodzaju maski i egzotyczne elementy, po obrazy.

Najbardziej klasycznym (co wcale nie oznacza, że nudnym) rozwiązaniem są właśnie obrazy, a mówiąc dokładniej – obrazy na płótnie. W natłoku nowych możliwości nie powinno się o nich zapominać. Ich dotychczasowa popularność wynikała bowiem z wielu istotnych zalet, które przypomnimy poniżej.

Obrazy na płótnie – od wyboru do koloru

Drukowane obrazy na płótnie to połączenie nowoczesnych rozwiązań z klasyczną elegancją. Dzięki wysokiej jakości płótnu oddany jest duch dzieła, a wykorzystanie nadruku cyfrowego pozwala ograniczać koszty i oferować ogromny wybór. Dzięki niemu kupując obrazy na płótnie można wybierać spośród setek różnych wzorów.

Dostępne są między innymi reprodukcje klasycznych dzieł, szkice, obrazy inspirowane naturą, zwierzętami, motywami religijnymi czy sztuką uliczną. Można z powodzeniem wieszać je w salonach, sypialniach, pokojach nastolatków, biurach, lokalach usługowych – możliwości są nieskończone.

Nie brakuje też wszelkiej maści obrazów abstrakcyjnych, tak popularnych w nowoczesnych domach i mieszkaniach. Niezależnie od tego, czy nieruchomość jest urządzona w stylu loftowym, vintage, modernistycznym czy skandynawskim, każdy znajdzie odpowiedni obraz dla siebie.

Obrazy drukowane na płótnie charakteryzują się dużą wytrzymałością, a po latach nadruk powinien cieszyć oczy tak bardzo, jak w momencie, gdy po raz pierwszy obraz zawisnął na ścianie.

Na co zwracać uwagę, wybierając obrazy na płótnie?

To, co się na obrazie znajduje jest oczywiście bardzo ważne, natomiast są jeszcze dwie istotne kwestie, które warto mieć na uwadze. Pierwsza dotyczy rozmiaru obrazu. Zazwyczaj ten sam wzór można kupić w kilku różnych wymiarach, więc nie ma problemu z dopasowaniem tej kwestii do swoich możliwości i preferencji.

Dla pewności warto zmierzyć miejsce, w którym planujemy powiesić obraz. Zwłaszcza, jeśli dysponujemy niewielką ilością przestrzeni. W ten sposób będziemy mieć pewność, że obraz swobodnie zmieści się w wyznaczonym dla niego miejscu i nie będziemy musieli szukać innej lokalizacji.

Druga sprawa to proporcje obrazu. Najczęściej spotykane są obrazy prostokątne, ale to wbrew pozorom nie jedyna dostępna opcja. Można natrafić również na obrazy kwadratowe czy nawet obrazy w jeszcze innych, nietypowych kształtach. Format wpływa na wymiary obrazu, a także na wrażenia wizualne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *