Zorganizujmy sylwester w wąskim kameralnym stylu

Zorganizujmy sylwester w wąskim kameralnym stylu

Sylwester jest jednym z najbardziej popularnych dni w roku. Tego dnia do północy żegnamy Stary Rok, a o północy hucznie fajerwerkami, szampanem i życzeniami witamy Nowy Rok. Zazwyczaj jest to noc nieprzespana, gdyż każdy chce tej nocy uczestniczyć w balu lub w zabawie. Lecz, aby dobrze się bawić wcale nie musimy być na wielkim balu, czy dużej zabawie sylwestrowej. Bardzo często najlepiej wspominamy ten sylwester, który odbył się kameralnie.

Co znaczy kameralnie?
Kameralnie, to określenie mające wiele znaczeń, jak na przykład znaczy cicho, bez pompy, bez rozgłosu, prywatnie, dyskretnie, mało licznie, intymnie, spokojnie, ustronnie, zacisznie, nastrojowo, przytulnie, w zaufaniu. I jeszcze wieloma innymi wyrazami można określić kameralną zabawę sylwestrową. Ogólnie chodzi o to, że sylwester zorganizowany w kameralnym stylu będzie liczył mało osób i zazwyczaj są to osoby nam najbliższe, jak rodzina i przyjaciele.

Historia sylwestra
Choć poprzez tysiąclecia ludzie świętowali różne wydarzenia nieco podobne do dzisiejszego sylwestra, to jednak samo świętowanie mijających się lat, czyli świętowanie sylwestra jest bardzo młodym zwyczajem, gdyż ma niewiele ponad sto lat. Do końca dziewiętnastego wieku nie świętowano ostatniego dnia w roku. Pomysł taki narodził się dopiero pod koniec dziewiętnastego wieku w Europie Zachodniej, a następnie przeniknął do Polski. W początkach dwudziestego wieku sylwester obchodziły tylko najbogatsze warstwy społeczne, lecz szybko zwyczajem tym zainteresowała się uboższa warstwa społeczeństwa miejskiego, bo też pragnęła się zabawić i rozerwać.

Przyjęcie kameralne z szampanem
Podstawowym i tradycyjnym napojem sylwestrowym spożywanym i lejącym się o północy strumieniami jest szampan. Na przyjęciu sylwestrowym obecne są także inne napoje alkoholowe mocniejsze od szampana, jak i wina, lecz o północy nie może zabraknąć bąbelków zawartych w szampanie.
Szampan jest szczególnym winem musującym winogronowym, które nazwę zawdzięcza Szampanii, która jest jednym z regionów Francji i tam się go produkuje. W samej Francji jest spożywane 55% własnej produkcji szampana. Do Krajów Unii Europejskiej eksportowane jest 25% butelek szampana, a 15% eksportowane jest do pozostałych krajów świata, przy czym najwięcej do Stanów Zjednoczonych, do Anglii, do Włoch, do Niemiec, do Belgii, do Japonii, do Chin, do Zjednoczonych Emiratów Arabskich i do Rosji.
Ogólnie najwięcej szampana na świecie jest wypijane w okresie Świąt Bożego Narodzenia. W ciągu roku także kupowany jest szampan na różne uroczystości, jak wesela, urodziny, jubileusze, bankiety, itd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *