5 pomysłów na nietypowy kalendarz adwentowy

5 pomysłów na nietypowy kalendarz adwentowy

Kalendarze adwentowe to idealne urozmaicenie czasu oczekiwania na Boże Narodzenie. Większość z nas kojarzy je zapewne z dziecięcych lat, gdzie pod każdym z 24 okienek kartonowego kalendarza kryła się czekoladka lub inna przekąska. Dziś jako dorośli możemy pozwolić sobie na droższy wydatek, a co za tym idzie, na o wiele bardziej interesującą zawartość naszego kalendarza adwentowego.

1. Kalendarz adwentowy ze świeczkami
Dla wszystkich fanów jesieni, która na pewno na początku grudnia będzie jeszcze odczuwalna, idealnie sprawdzi się kalendarz adwentowy ze świecami. Zależnie od naszych upodobań możemy znaleźć sobie świece o typowo świątecznych zapachach, typowych i dobrze nam znanych aromatach albo bardziej tropikalnych klimatach. Warto jednak pamiętać, że nie będą to wielkie świece, które będą palić się kilka dni. Większość z nich starczy nam na jeden wieczór. Będzie to więc doskonała propozycja dla tych, którzy dopiero szukają idealnego zapachu dla siebie i nie wiedzą do końca, jaką świecę sobie kupić.

2. Kalendarz adwentowy z orzechami
To nie jest propozycja dla osób uczulonych na orzechy, chociaż dla nich znajdą się kalendarze z innymi smakołykami, takimi jak migdały czy prażone pestki dyni. Wiele firmo oferuje obecnie kalendarze adwentowe ze swoimi produktami, nawet producenci czipsów decydują się na taki ruch. Nic więc dziwnego, że i dla orzechowych wielbicieli znajdzie się coś ciekawego. Mamy do wyboru kalendarze z różnymi rodzajami orzechów, od tych najpopularniejszych, do tych bardziej egzotycznych. Trzeba jednak bardzo uważać i obserwować się, czy przypadkiem nie mamy alergii na jeden z nich.

3. Kalendarz adwentowy z herbatami
Herbaty to idealny napój na zimowe wieczory, rozgrzewają i pomagają nam pobudzić naszą wyobraźnię. Dlatego wiele firm specjalizujących się w autorskich mieszankach herbat czy kaw oferuje swoim klientom wyjątkowe kalendarze adwentowe, często umieszczając na nich dodatkowo piękną grafikę, która zachęca nas do trzymania kalendarza w widocznym miejscu. Minusem takich kalendarzy jest to, że herbaty wystarczą na zaparzenie zaledwie jednego kubka czy filiżanki, a wiele z nich nie nadaje się do ponowienia procesu. Oczywiście może zdarzyć się również kalendarz, w którym żadna z mieszanek nam nie posmakuje i okaże się wielkim rozczarowanie.

4. Kalendarz adwentowy ze skarpetkami
Każdy lubi skarpetki. Do tego każdemu przyda się kilka dodatkowych par, bo każda pralka raz na czas musi porwać jakiś egzemplarz. Więc dlaczego od razu nie cały kalendarz adwentowy ze wspaniałymi, kolorowymi skarpetkami, razem 24 parami? Na rynku możemy znaleźć sporo firm, które takie kalendarze oferują, co dziwne, głównie dla dorosłych, ale i dla dzieci coś się znajdzie. Jeśli zdecydujesz się na taki kalendarz, pamiętaj o dokładnym zapoznaniem się ze składem skarpetek, żeby nie uczulały czy podrażniały Cię lub osoby, której planujesz taki kalendarz podarować.

5. Kalendarz adwentowy z produktami do pielęgnacji
Kalendarze adwentowe z kosmetykami są już czymś powszechnym i każdy o nich słyszał, ale kojarzą się nam głównie z kosmetykami kolorowymi, czyli kosmetykami do makijażu twarzy. Niewiele osób wie natomiast, że może zakupić kalendarz, w którym znajdzie kosmetyki tylko do pielęgnacji, nie tylko twarzy, ale całego ciała. To świetna okazja dla tych, którzy na co dzień się nie malują, nie chcą kupować niesprawdzonych kosmetyków lub po prostu szukają czegoś nowego dla swojej skóry. Możesz bez problemu znaleźć również kosmetyki hiperalergiczne i nie martwić się o ewentualne skutki uboczne stosowania konkretnych produktów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *