Zmywarka w domu i restauracji

Zmywarka w domu i restauracji

Bez względu na to czy zmywarka do szkła znajduje zastosowanie w profesjonalnej gastronomii, czy też w prywatnym gospodarstwie domowym – w jednym i drugim przypadku funkcjonowanie takiego urządzenia opiera się na tych samych zasadach. Tak więc jak wiadomo zmywarka do szkła ma za zadanie usuwać z naczyń zabrudzenia – na nie akurat w głównej mierze składa się tłuszcz. Możliwe jest to dzięki natryskiwaniu ich znajdującym się pod odpowiednim ciśnieniem strumieniem wody.

Temperatura tej wody jest zróżnicowana, nie mniej jednak zazwyczaj mieści się w zakresie pomiędzy trzydziestoma pięcioma stopniami Celsjusza a sześćdziesięcioma pięcioma. Pierwszą fazą czyszczenia naczyń jest wstępne mycie, które ma na celu usunięcie z nich nieco większych zanieczyszczeń (nie zawsze resztki jedzenia zostają z naczyń dokładnie zebrane) – do wstępnego mycia jest wykorzystywana zimna woda. Dopiero potem przychodzi kolej na mycie główne, już gorącą wodą oraz przy zastosowaniu detergentów. Po myciu głównym następuje płukanie naczyń – w tej fazie usunięte z nich zostają pozostałości po czyszczących środkach. Istnieją i takie modele zmywarek, gdzie na płukanie składa się w sumie kilka cyklów. Ostatnią fazą jest nabłyszczanie – to dzięki temu naczynia wyjęte ze zmywarki tak pięknie lśnią. Oczywiście, nie należy zapominać o uzupełnianiu zasobników zarówno czyszczącymi detergentami, jak i płynami nabłyszczającymi. Po tych wszystkich zabiegach pielęgnacyjnych naczynia są suszone – po wyjęciu ich z urządzenia wystarczy je już tylko poustawiać na półkach.

Zaznaczyć przy tej okazji jednakże koniecznie trzeba, że nie każda zmywarka do szkła wyposażona jest w element umożliwiający suszenie naczyń. Generalnie rzecz biorąc, stosowane tego rodzaju urządzeń jest tyle dobre dla człowieka, że kiedy zmywarka do szkła pracuje, nie ma się bezpośredniego kontaktu z detergentami, które dla ludzkiej skóry są szkodliwe – u bardzo wielu osób wywołują one uczulenia, co w bardzo wielu sytuacjach naprawdę skutecznie komplikuje życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *