Jak przygotować pyszne ciastka?

Jak przygotować pyszne ciastka?

Z pewnością nie raz nasz wzrok przykuły fantazyjne ciasteczka z wypieczonym napisem czy też eleganckie torty, zachwycające delikatnymi ozdobami. Proces ich tworzenia przez wiele lat był chroniony przez cukierników. Coraz więcej jednak sklepów, które oferują nam przybory pozwalające osiągnąć tak spektakularne efekty również w naszej prywatnej kuchni. Co warto o nich wiedzieć? Gdzie je znajdziemy? Czy faktycznie zmienią one oblicze naszych wypieków?

Współcześnie miłośnicy pieczenia i tworzenia eleganckich ozdób cukierniczych mają praktycznie nieograniczone możliwości – w sklepach internetowych w Polsce i za granicą sprzedawane są tysiące ciekawych gadżetów, których zadaniem jest ułatwienie pracy w kuchni. Wiele z nich to także produkty tworzone specjalne dla pasjonatów, opatrzone ciekawymi napisami, wykonane z interesujących materiałów. Które z nich warto wybrać?

Przybory silikonowe – trwałe i kolorowe!

Z pewnością na zainteresowanie zasługują wszelkie przybory kuchenne wykonane z silikonu – najczęściej są to foremki, ale również rękawice żaroodporne, tacki, podkładki i wiele innych. Miłośnicy pieczenia powinni zwrócić szczególną uwagę na foremki – najczęściej dostępne to foremki do pieczenia muffinek, ale również precyzyjne foremki do tworzenia niewielkich figurek, niezbędnych do dekorowania ciast, tortów.
Formy silikonowe są niezwykle elastyczne, co dla niektórych może okazać się problematyczne. Elastyczność jest jednak wskazana podczas wyciągania gotowych wypieków.
Silikon jest tworzywem w pełni bezpiecznym dla naszego zdrowia – jest nietoksyczny, nie powoduje alergii. Dodatkowo niezwykle łatwo utrzymać go w czystości, można myć go w zmywarkach.

Wykrawaj ciastka z fantazją!

Również ciastka nie musza być nudne. Wprawdzie większość z nas posiada w swoich kuchniach foremki do ciastek – warto jednak przyjrzeć się nowościom proponowanym przez topowych producentów. Współcześnie foremki dostępne są praktycznie w każdym możliwym kształcie – wszystko za sprawą projektów tworzonych na komputerach. Co jednak ważniejsze – są one lżejsza, tworzone z materiałów odpornych a wnikanie rdzy.
W sklepach znajdziemy również stempelki do ciastek – wiele z nich udekorowanych jest od spodu emblematami serc, gwiazd lub nawet napisami. Z pewnością bliska osoba ucieszy się, będąc obdarowana ciastkami z wypieczonym napisem „Kocham Cię”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *