Wspólne pasje w związku nie są obowiązkowe

Wspólne pasje w związku nie są obowiązkowe

Pasje są dla nas bardzo ważne i definiują życie wielu z nas. Każdy marzy, żeby pracować w niszy, w którą wpasowuje się nasza pasja, nic więc dziwnego w tym, że chcemy, żeby nasz druga połówka ją podzielała. Jednak pasja nie jest najważniejsza dla przetrwania związku czy pojawianiu się uczucia. Trzeba jedna przyznać, że na początku może być bez niej trudno znaleźć nam wspólny język.

Czym jest pasja dla związku?
Posiadanie drugiej połówki to dopiero połowa sukcesu, jeśli chodzi o budowanie związku i utrzymanie go. Dobrze jest też czasem ze sobą rozmawiać i robić wspólnie jakieś rzeczy. Do tego idealnie nadaje się wspólna pasja między partnerami, na przykład podróżowanie, granie w gry albo uprawianie sportów. Wspólne robienie czegoś, co obydwoje lubimy, jest świetnym sposobem spędzania razem czas. Ważne jest jednak, żeby obie strony czerpały z tego taką samą przyjemność, aby żadna z nich nie czuła się przymuszona czy niekomfortowo. Jeśli tak jest, to lepiej odpuścić sobie uskutecznianie pasji partnera i skupić się na rozwijaniu naszych własnych zainteresowań.

Jak poradzić sobie bez wspólnej pasji?
Ktoś mógłby powiedzieć, że bez wspólnej pasji nie możemy spędzać razem czasu cały czas, co jest bardzo ważne dla wielu par na pierwszym etapie związku. Jednak jeśli ta druga osoba jest dla nas wyjątkowa, to spędzania z nią czasu na czymkolwiek innym, niż naszej pasji, również będzie nam się podobało. Może tego czasu będzie dla nas mniej, ale z perspektywy czasu może to działać wam nawet na dobre. Do tego na pewno znajdą się tematy do wspólnej rozmowy, bo w końcu pasja dalej pozostaje jednym z nich. Być może rozmawiając ze swoją drugą połówką, nie odnajdziesz w niej partnera do wykonywania pasji, ale nie oznacza to, że będzie to nudna wymiana zdań.

Nie staraj się zmieniać partnera
Nie groź, że przestaniecie się spotykać, jeśli nie będziecie podzielać jakichś zainteresowań. Nie staraj się też na siłę zarazić swojego partnera swoją pasję. Jeśli będziesz wyrażać się o niej emocjonalnie, to twoja druga połówka może się nią zainteresować, ale nie rób tego sam z siebie. Jeśli zaczniesz naciskać, twój partner może pomyśleć, że nie chcesz spotykać się z nim, ale z kimś, kto będzie twoim kompanem przy pasji, a w konsekwencji tego będzie mogła doprowadzić do rozstania. Pozwól, aby twoja pasja mówiła za siebie i sama się broniła. A jeśli twoja partnerka zdecyduje się nie zmieniać, uszanuj to i kochaj ją za to, jaką jest, a nie za to, jaką mogłaby się stać przy odrobienie wysiłku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *