Jak ocenić, czy catering jest dla Ciebie?

Jak ocenić, czy catering jest dla Ciebie?

Na rynku mamy coraz więcej ofert zdrowych i stosunkowo łatwo dostępnych dla nas cateringów. Dziś możemy wybrać, co tylko chcemy. Ale zanim podejmiemy decyzję, który catering zamówić do siebie do domu, musimy dokładnie dowiedzieć się, co każdy z nich oferuje i zastanowić się poważnie, czy w ogóle jest sens, żebyśmy tę konkretną usługę czy to konkretne pudełko dla siebie zamawiali.

Zastanów się, czy jesteś w stanie go zjeść
Niejadki nie powinny zabierać się za kupowanie cateringu. Catering ma bowiem to do siebie, że jest bardzo konkretny i specyficzny. Dostajemy pełne posiłki, bez możliwości wyboru, co znajdzie się w naszym dzisiejszym pudełku, przez to często narażamy się na to, że jego zawartość będziemy musieli wyrzucić. Dlatego, zanim zdecydujesz się na catering, zastanów się dokładnie, czy jesteś w stanie zjeść wszystkie dania z listy przykładowego boxa. Jeśli zupełnie on do Ciebie nie przemawia, lepiej odpuść sobie nawet wypróbowywanie tego typu usługi. Szkoda na to twoich pieniędzy, a nie ma sensu, żeby jedzenie marnowało się z tak błahego powodu.

Jakich produktów lub składników potrzebujesz?
Zastanów się, jak chcesz, żeby wyglądała twoja dieta. Czy ma być wegańska? A może bez laktozy? Czy zależy Ci na czymś bardziej pod sportowców? Na stronach usług cateringowych takie informacje są przeważnie bardzo wyraźnie podawane. Sprawdź, jakie pudełka oferuje dana firma, przejrzyj ich przykładowe zawartości i zdecyduj, czy chcesz, aby takie jedzenie trafiało na twój stół. Czy nie będzie za bardzo kaloryczne? A może będzie zawierało składniki, których kazał unikać Ci twój lekarz? Cateringi są gotowane dla mnóstwa ludzi na raz i bardzo ciężko jest znaleźć taki, który wpasuje się w potrzeby osoby chorej czy posiadającej specyficzne schorzenie.

Dla kogo jest przeznaczony catering?
Nigdy nie lekceważ tego, dla kogo jest on przeznaczony. Jeśli producent wyraźnie zaznacza, że jest to zestaw dla ludzi pracujących fizycznie, sportowców albo każdej osoby, to zapewne oznacza to, że dieta zawiera te składniki, których potrzebują wyżej wymienione grupy. Dieta sportowców znacznie różni się od naszej codziennej diety, o ile w ogóle się jakiejś trzymamy. Jeśli nie jesteśmy przekonani co do przeznaczenia danego cateringu, lepiej jest sobie go odpuścić i znaleźć taki, który jest kierowany właśnie do nas, na przykład dla osób prowadzących siedzący tryb życia. Taka dieta zapewni nam kalorie i składniki odpowiednie dla nas, bez ryzyka, że nasz organizm zacznie dziwnie i nienaturalnie reagować na pokarm, który zaczniemy w siebie wrzucać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *