Suknia ślubna – trudny wybór

Suknia ślubna – trudny wybór

W tym dniu każda panna młoda chciałaby wyglądać pięknie, a nawet przepięknie. Moda zmienia się, tradycyjne suknie ślubne odchodzą do lamusa, to znów powracają. Jak się w tym nie pogubić? Jak nie stać się “ofiarą” mody? Jak w gąszczu propozycji się odnaleźć?
Aktualną modę i trendy trzeba brać pod uwagę. Trudno ubrać się na własny ślub tak, jak zrobiła to własna prababka. Moda ślubna nie może być tu jednak jedynym wyznacznikiem.
Szczególnie w tym dniu trzeba mieć własny styl, aby czuć się sobą. Należy rozeznać się w panujących trendach i różnych propozycjach. Kluczowa tu będzie jednak świadomość tego, jaki masz typ urody i osobowości. Tak, osobowości, bo nasza osobowość manifestuje się w tym, jak się ubieramy.

Wybierz suknię ślubną idealnie pasującą do Ciebie


Stawiasz na oryginalność? Dopasujesz kreację do swojej osobowości i typu urody, figury? Kupisz gotową czy kreator ma ją stworzyć na twoje indywidualne zamówienie? Stawiasz na niepowtarzalność? No i jeszcze wybór tkaniny… Dużo tego, można się pogubić.
Suknia powinna być przede wszystkim spójna z Tobą. Z twoim stylem, osobowością, figurą, a nawet odcieniem skóry. Tak, przy wyborze koloru kierować się trzeba także odcieniem skory.
Niespójność jest łatwo zauważalna. Wyczuwa się ją intuicyjnie. Dlatego najnowsze trendy modowe, najnowszy fason niekoniecznie będzie dobry dla Ciebie.

Nie wybieraj sama!


Dobrze jest każdy wybór skonsultować z bliskimi, no i oczywiście projektantem czy choćby ekspedientką, bo jeśli ma doświadczenie i “smak”, na pewno dobrze doradzi.
Pamiętaj jednak o swoim zdaniu. Opinie innych, nawet fachowców, traktuj tylko jak podpowiedzi. Niechaj sukienka będzie odzwierciedleniem Ciebie. Nie ukrywaj się za nią — wręcz przeciwnie.

Przymierzaj, przymierzaj i jeszcze raz przymierzaj!


Jeśli jakieś suknie ślubne (2021 polecamy sprawdź na annakara.com) z katalogu wyjątkowo spodobała Ci się, pamiętaj, koniecznie przymierz. To, co prezentuje się wspaniale na modelce, nie musi być zgodne z Tobą.
W swojej sukni ślubnej masz się czuć komfortowo, bez względu na panującą akurat modę.
Bez względu na to, czy suknia będzie szyta na miarę, czy będzie to wybór spośród gotowych, bardzo ważny jest wybór tkaniny. Powinna być wysokiej jakości. Jeśli tkaniny to czarna magia dla Ciebie — poproś o radę i podpowiedzi tych, którzy się na tym znają.
Nie jest to takie trudne. Na przykład brocade ma złote lub srebrne reliefy i są to orientalne motywy. Z kolei mikado jest grubym jedwabnym materiałem z charakterystycznym połyskiem. Tkanin jest wiele i trzeba mieć o nich także praktyczną wiedzę.
Naturalnie suknia szyta na miarę będzie unikatowa. Jednak nawet tę z katalogu powinno dopasować się do Ciebie. Także w sukni z katalogu musisz czuć się sobą. Ważną rolę odegrają tu dodatki. Musisz wydobyć siebie, kreacja nie może Cię przytłoczyć.
Suknia powinna być też wygodna. Ten dzień nie może być dla Ciebie torturą. Musisz czuć się komfortowo także i pod tym względem.
W swojej sukni powinnaś się czuć wyjątkowo, bo to przecież TWÓJ wyjątkowy dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *