Popularne sposoby na zagęszczenie włosów

Popularne sposoby na zagęszczenie włosów

Najczęściej łysienie kojarzy się z łysymi plackami na czubku głowy i powiększonymi zakolami. To tylko jeden aspekt wypadania włosów – najpopularniejszy. Czasami łysienie objawia się w inny sposób, jednym z nich jest przerzedzenie włosów. W takim przypadku włosów jest coraz mniej i są coraz słabsze, ale proces ten postępuje równolegle na całej głowie.

Na szczęście istnieje wiele metod zwalczania nadmiernego przerzedzenia włosów. Niektóre są darmowe, inne kosztują dość sporo. W poniższym artykule postaram się przybliżyć wady i zalety różnych sposobów na zagęszczanie włosów.

Przyczyny przerzedzania włosów

Istnieje wiele czynników mających wpływ na przerzedzanie włosów, niektóre da się zniwelować, inne niestety nie. Najczęściej ten rodzaj łysienia wynika z czynników genetycznych, jeżeli któryś z naszych przodków miał problem z wypadaniem włosów, jest wysoce prawdopodobne, że nas też to spotka. Od genetyki zależy szybkość wypadania włosów i wiek, w którym rozpocznie się ten proces.

U kobiet wypadanie włosów wiąże się zazwyczaj z problemami hormonalnymi. Wpływ na ten proces mają też przebyte choroby i zażywanie antybiotyków. Wszelkie zabiegi pielęgnacyjne również mogą mieć znaczenie, farbowanie włosów, częste przeczesywanie, to wszystko prowadzi do osłabienia cebulek. Warto też ograniczyć palenie papierosów i wpływ stresu w codziennym życiu.

Keratynowe zagęszczanie włosów

Podstawową metodą zagęszczania włosów jest połączenie naturalnego włosa z przedłużanym przy użyciu keratyny. Stosowanie keratyny nie jest szkodliwe, gdyż jest to naturalny budulec znajdujący się we włosach. Takie przedłużenie jest całkiem trwałe, po około czterech miesiącach spojenia stają się widoczne, trzeba je wtedy usunąć przy pomocy specjalnego preparatu. Keratyna jest dostępna w naturalnym kolorze włosów, dlatego jest do tego czasu kompletnie niewidoczna. Minusem tej metody jest to, że nie jest przeznaczona dla osób mających skłonność do przetłuszczających się włosów. Poza tym keratyna to jeden z najlepszych sposobów zagęszczania włosów.

Metoda Racoon

Przy przedłużaniu włosów wykorzystuje się materiał łączący przypominający wosk, mający kształt małych ziarenek. To jeden z najpopularniejszych sposobów zagęszczania włosów. Wosk jest banalny w usunięciu, więc nie wyrządza szkód dla włosów. Nie powoduje podrażnień i nie wywołuje reakcji alergicznych. Używanie wosku pozwala na dowolny dobór kolorów, stosowania pasemek itp.

Metoda Micro Rings

Jak sama nazwa wskazuje, w tym przypadku włos naturalny połączony jest z przedłużanym przy pomocy specjalnych obrączek. Włosy doczepia się w prosty i przyjemny sposób, a obrączki są zupełnie niewidoczne, dają efekt przedłużania i zagęszczania fryzury. W odróżnieniu do poprzednich metod, tym razem nie wykorzystuje się kleju, zgrzewarki ani innych środków chemicznych, dzięki czemu jest to metoda najbezpieczniejsza z tych do tej pory zaprezentowanych. Sposób ten pozwala cieszyć się pięknymi i gęstymi włosami nawet przez pięć miesięcy.

Szampony na porost włosów

Wszystkie wcześniej zaprezentowane metody polegały na przedłużaniu naturalnych włosów przy użyciu syntetycznych. Istnieją jednak inne sposoby na zagęszczenie włosów, jednym z nich jest kupno odpowiedniego środka na ich porost. Na rynku znajdziemy mnóstwo różnych preparatów, mi najbardziej do gustu przypadł szampon Revita. Produkt ten wykonany został wyłącznie przy użyciu naturalnych składników, dzięki czemu jest całkowicie bezpieczny dla skóry głowy. Regularne stosowanie pozwala zobaczyć niespodziewane rezultaty.

Podsumowanie

Opisałem tylko część najpopularniejszych sposobów na zagęszczenie włosów, jest ich jednak o wiele więcej. To, na który się zdecydujesz, zależy wyłącznie od Ciebie, mam nadzieję jednak, że artykuł ten choć trochę przyczynił się do podjęcia prawidłowej decyzji. Zawsze mnie cieszy, gdy dostaję maile z pozytywnymi relacjami od moich czytelników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *