Naprawa laptopów – Serwis HP

Naprawa laptopów – Serwis HP

Serwis HP

Jeszcze kilkanaście lat temu laptop był luksusem, na który mogli sobie pozwolić tylko nieliczni. Dzisiaj posiada je niemal każdy. Laptopy mają to do siebie, że uzależniają nas od tego, by przechowywać na nich wszystkie dane. Dokumenty firmowe, faktury, czy chociażby zdjęcia z wakacji. To wszystko przechowujemy na laptopie i jeśli nie zrobimy żadnej kopii zapasowej – możemy mieć problem. Dlaczego ?

Niestety laptopy dość często ulegają awariom. Są oczywiście mniej i bardziej podatne na usterki modele. Awarie laptopów dzielą się na elektroniczne oraz na mechaniczne, czyli spowodowane de facto przez nas samych. Te drugie przytrafiają się głównie przez nieuwagę. Często zgłaszanym do serwisu HP uszkodzeniem jest zalanie klawiatury. Pijąc kawę, czy herbatę w obecności komputera musimy liczyć się z tym, że prędzej, czy później coś takiego się wydarzy. Najlepiej oczywiście wcale tego nie robić, ale jeżeli już musimy, to wyposażmy się w specjalny kubek z podstawką, który do minimum ograniczy ryzyko przewrócenia się i w konsekwencji wylania całej zawartości na klawiaturę laptopa. Taką klawiaturę później dość trudno jest naprawić. Można co prawda próbować wymienić pojedyncze klawisze, ale nie ma gwarancji, czy będą one ponownie działać, tak jak przed wypadkiem.

Warto jednak zanieść laptopa do serwisu HP i osobiście sprawdzić, czy naszą klawiaturę, a co za tym idzie – całego laptopa, da się jeszcze uratować, czy możemy się z nim pożegnać. Wtedy pozostanie nam tylko wystawienie komputera na aukcji z uszkodzonymi przedmiotami, ale cena, jaką za niego otrzymamy może już nie być w pełni zadowalająca.

Uszkodzenie dysku a odzyskanie danych

Jeszcze bardziej uciążliwą awarią jest uszkodzenie dysku. Podobnie jak w innych przypadkach, może ono powstać zarówno samoistnie, jak i przez naszą nieuwagę.

W starszych modelach laptopów dyski częściej ulegały uszkodzeniom z powodów mechanicznych, jak na przykład upadek. Nowsze dyski typu SSD są mniejsze i co za tym idzie – mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne spowodowane na przykład upadkiem na laptopa ciężkiego przedmiotu. Tak czy inaczej, jeżeli już taki wypadek nam się zdarzy, możemy mieć problem z odzyskaniem danych.

Na szczęście dobry serwis HP poradzi sobie i z takimi uszkodzeniami. Z pewnością nie stracimy, jeśli oddamy naszego laptopa do serwisu. Być może część, a nawet całość utraconych danych uda się odzyskać. Nawet jeśli tak się nie stanie, to przynajmniej dowiemy się, co było przyczyną problemu. Dbajmy też o to, by robić kopie zapasowe naszych danych – wtedy będą one dużo bezpieczniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *