Pomysły na zorganizowanie niezapomnianych wakacji dla dzieci

Pomysły na zorganizowanie niezapomnianych wakacji dla dzieci

Wakacje to okres, na których co roku z niecierpliwością czekają wszystkie dzieci. Czas odpoczynku od szkoły wcale nie musi być spędzony biernie przed telewizorem czy komputerem. Warto zadbać o to, żeby dziecko na długo zapamiętało swoje wakacje, a we wrześniu wróciło do szkoły pełne nowych sił i energii.

Wakacyjne propozycje dla dzieci

 1. Podczas dwumiesięcznych wakacji warto zaplanować urlop tak, żeby można było spędzić trochę czasu całą rodziną. Może to być wspaniała okazja dla zaciśnięcia więzi, odkrycia wspólnych pasji i pokazania dzieciom sposobów na ciekawe rozrywki. Warto wspólnie wybrać się urlop w jakieś urokliwe i spokojne miejsce. Jednak nie można zapomnieć o tym, żeby zagospodarować maluchom również czas po skończeniu urlopu, kiedy trzeba będzie wrócić do pracy.
 2. Obozy tematyczne – jest to bardzo ciekawa propozycja, która pozwala na aktywne i wartościowe spędzenie czasu wakacji, a także zintegrowanie się z rówieśnikami i odkrycie lub rozwinięcie swoich zainteresowań i umiejętności. Biura podróży i inne firmy organizują m.in.:
  1. obozy żeglarskie – pozwalają na zapoznanie się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi żeglugi oraz naukę znaczących umiejętności,
  2. obozy sportowe – w trakcie ich trwania organizowane są treningi różnych dyscyplin sportowych.
  3. obozy taneczne – świetne rozwiązanie dla dzieci i młodzieży zainteresowanej tańcem nowoczesnym jak towarzyskim. Codzienne zajęcia pod okiem doświadczonych instruktorów pozwalają na nabycie wielu nowych umiejętności.
  4. obozy fotograficzne – pozwalają na zdobycie podstawowej i zaawansowanej wiedzy na temat aparatów fotograficznych i potrzebnych akcesoriów oraz umożliwiają rozwinięcie swoich umiejętności.
 3. Półkolonie – w szkoła czy domach kultury często organizowane są półkolonie podczas, których odbywają się rożne ciekawe zajęcia i wyjścia np.:
  1. do kina, teatru,
  2. do parku tematycznego, parku rozrywki, aquaparku,
  3. do muzeum, centrum nauki czy wiedzy jak np. Centrum Nauki Kopernik,
  4. zajęcia plastyczne, ceramiczne, sportowe, wokalne, taneczne i inne.

Półkolonie to bardzo ciekawe rozwiązanie, które pozwala na ciekawe spędzenie czasu pod okiem wychowawców, ale daje także możliwość na odpoczynek z rodzicami po pracy. Szczególnie dobre sprawdzają się wśród małych dzieci, które nie chcą wyjeżdżać na dłuższe kolonie bez rodziców i nie są na tyle odpowiedzialne, żeby rodzice zgodzili się na ich wyjazd.

Warto zastanowić się jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla dziecka i wspólnie z nim wybrać najlepszą ofertę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *