Najlepsze słodkości na mikołajki!

Najlepsze słodkości na mikołajki!

Wraz ze zbliżającymi się mikołajkami wielu z nas zastanawia się, co podarować bliskim. Szósty grudnia nie jest dużym świętem, dlatego często decydujemy się na mniejsze prezenty. A wśród nich królują słodycze. Smaczne prezenty od mikołaja to świetny pomysł zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Wybierzmy więc odpowiednie smakołyki, którymi możemy obdarować innych.

Najlepsze słodkości na mikołajki!

Co kupić dla dzieci? Bez wątpienia największą radość sprawi im duża paczka słodyczy. Możemy włożyć do niej właściwie wszystko – lizaki, żelki, chałwę, czekoladę, pralinki. Ważne, aby produkty miały opakowania nawiązujące do świąt, mikołaja lub zimy. Dzieci będą miały radość otwierając paczkę i planując, co i kiedy zjedzą. Paczka taka nawet największym smakoszom słodyczy powinna starczyć przynajmniej do Świąt Bożego Narodzenia. Jeśli na ten dzień chcemy przeznaczyć mniejszy budżet, natomiast z większymi prezentami poczekać do dwudziestego czwartego grudnia, wybierzmy jeden lub kilka słodyczy. Dzieci często lubią wszelkiego rodzaju słodkości. Warto na ten dzień wybrać coś wyjątkowego, co nie kupujemy dzieciom na co dzień. Może to być większa tabliczka ulubionej czekolady, smaczna bombonierka z pralinami czy też gotowe zestawy słodyczy, które możemy kupić w każdym sklepie.

Również i dorośli uwielbiają smaczne prezenty od mikołaja. Jeśli ktoś jest prawdziwym smakoszem słodyczy to warto i takiej osobie podarować koszyk pełen słodyczy. Dorośli podobnie jak dzieci lubią rozpakowywać prezenty i sprawdzać, co jest w środku. Możemy więc taki kosz pełen słodkości skomponować sami i dobrać jego wielkość i cenę. Minusem jest tylko to, że tak wybrane pojedyncze słodycze musimy potem ładnie, świątecznie zapakować. Innym rozwiązaniem jest  gotowy zestaw smakołyków na mikołajki ze sklepu. W takim zestawie może jednak znaleźć się coś, za czym obdarowywana osoba niekoniecznie przepada. Jeśli chcemy wybrać prezent symboliczny to kupmy większą bombonierkę lub tabliczkę czekolady.

A może zamiast poszukiwać prezentów biegając po sklepach, warto upiec coś samemu? Zarówno mali jak i duzi ucieszą się z prezentu od mikołaja, który przyrządzimy osobiście. Święta wielu z nas kojarzą się z pomarańczą i jej intensywnym zapachem. Warto więc już szóstego grudnia postawić na ten owoc i przyrządzić ciasto lub babeczkę z dodatkiem pomarańczy. Możemy już w ten dzień całkowicie „zanurzyć się” w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia i upiec np. korzenny piernik z powidłami, bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie bożonarodzeniowego obiadu czy kolacji. Do tego możemy podać naszym bliskim kompot z suszonych owoców, a świąteczna atmosfera z pewnością zagości w naszym domu.

W zależności więc od tego, jak dużo czasu jesteśmy w stanie poświęcić, aby sprawić na mikołajki przyjemność naszym bliskim, możemy kupić coś gotowego, bądź też upiec domowe słodkości. Warto postawić na paczki lub kosze z różnymi smakołykami, z których ucieszą się przede wszystkim dzieci lub też wybrać coś świątecznego, większego niż typowe batoniki, które jemy często na co dzień, a więc np. bombonierkę z pralinkami. Jeśli mamy więcej czasu, upieczmy ciastka lub babeczki sami i pozwólmy, aby zapach pieczonego ciasta wprawił nas w świąteczną atmosferę.

  • Domowe wypieki są dobrym pomysłem na prezent.
  • Paczki ze słodyczami, bombonierki z pralinkami lub własnoręczne wypieki jako najlepsze smakołyki na mikołajki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *