Skarpety antypoślizgowe

Skarpety antypoślizgowe

Skarpety antypoślizgowe większości kojarzą się pewnie z dziećmi. To właśnie dla nich kupujemy najczęściej skarpety antypoślizgowe, kiedy to zaczynają stawiać swoje pierwsze kroki. Jednak to nie jest jedyne ich zastosowanie. Wiele czynności wykonujemy bowiem bez obuwia. Przede wszystkich chodzi nam o różnego rodzaju sporty gimnastyczne, takie jak pilates czy callanetics. Skarpety antypoślizgowe będą nam bardzo pomocne także podczas rehabilitacji leczniczej, kiedy walczymy o powrót do zdrowia.

Równowaga i stabilność

Skarpety antypoślizgowe służą nam przede wszystkim po to aby bez zbędnego wysiłku fizycznego móc zachować stabilność i równowagę. Ćwiczenia na macie bądź na piłce nie są możliwe w obuwiu. Ćwiczenie w gołych stopach z zastosowaniem przedmiotów, z których przed nami i po nas będzie korzystać wiele osób, jest nie tylko niehigieniczne ale także nie sprzyja naszemu zdrowiu. Podczas ćwiczeń fitness lub rehabilitacji idealnym rozwiązaniem są właśnie skarpety antypoślizgowe. Poza zwykłym kawałkiem materiału wyposażone są dodatkowo w silikonowe wykończenie na podbiciu. W ten sposób podeszwa skarpet, która styka się z podłożem zapobiega ślizganiu się i pozwala utrzymać nam równowagę. Dzięki temu podczas treningu nie będziemy się ślizgać. Będziemy mogli skupić się na prawidłowym wykonywaniu poszczególnych ćwiczeń, a nie na tym aby utrzymać stabilną postawę i przyczepność. Skarpety antypoślizgowe sprawią, że będzie ćwiczyło się nam bardziej komfortowo i lekko.

Skarpety dla dzieci i dorosłych

Skarpety antypoślizgowe, tak jak wspominaliśmy na wstępie kojarzą się nam przede wszystkim z małymi dziećmi, którym będą bardzo pomocne w stawianiu pierwszych kroków. Jednak to nie wszystko. Takie skarpetki równie dobrze sprawdzą się dla starszych dzieci, które korzystają z przeróżnego rodzaju centrum zabaw, do których wchodzą bez obuwia. Skarpetki wyposażone w silikonowe podbicie ułatwią im poruszanie się i pozwolą w pełni cieszyć się zabawą. Skarpety antypoślizgowe przydadzą się zarówno dzieciom jak i dorosłym także na różnego rodzaju trampolinach. Tam ich posiadanie jest wręcz obowiązkowe.

Skarpety antypoślizgowe

Jak widzicie skarpety antypoślizgowe przydadzą się i małym i dużym w różnych sytuacjach. Poza tym aby wybrać dobrą silikonową podeszwę, należy również zwrócić uwagę na rozmiar i elastyczność skarpety. Będzie ona narażona na gwałtowne i szybkie ruchy.  Z tego powodu musi być idealnie dopasowana i przylegająca do stopy oraz łydki. W ten sposób zapobiegniemy jej samoczynnemu ściąganiu się. Ważne jest także to aby skarpety antypoślizgowe były miękkie aby uchronić nasze stopy przed otarciem. Jednocześnie muszą być wykonane z dobrej jakości materiału, tak aby były wytrzymałe na otarcia i bezpośredni kontakt z podłożem. Dobrze aby były wykonane z przewiewnego materiału, aby nasz stopa podczas intensywnego wysiłku była dobrze wentylowana i nie pociła się.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *