Jak wybrać odpowiedni zamek do drzwi wejściowych?

Jak wybrać odpowiedni zamek do drzwi wejściowych?

Wybór odpowiedniego zamka do drzwi powinien być starannie przemyślaną i świadomą decyzją. Wmontowanie prawidłowego zamka do drzwi wejściowych bez wątpienia podnosi poczucie naszego bezpieczeństwa we własnym domu. To właśnie dlatego podczas podejmowania decyzji odnośnie wyboru zamka do drzwi, powinniśmy zwrócić uwagę na atesty, które potwierdzają odporność na włamania. Ważą kwestią jest także rodzaj oraz rozmiar zamka.

Rodzaje zamków do drzwi wejściowych

Zamki wejściowe dzielą się na dwa rodzaje – zewnętrzne oraz wewnętrzne. Zamki wewnętrzne to te, których praktycznie nie widzimy. To dlatego ponieważ podczas ich montażu wpuszczamy je w skrzydło drzwiowe. Natomiast zamki zewnętrzne są montowane na zewnętrznej powierzchni skrzydła drzwi.

Oprócz tych dwóch, najbardziej popularnych zamków do drzwi wejściowych, mamy jeszcze jeden rodzaj – zamek o wymiennych wkładkach. Przez wiele osób to właśnie ten rodzaj zamka jest uznawany za najpraktyczniejszy. Wynika to z łatwości jego naprawy. Jego zastosowanie pozwala na wymianę samej wkładki – bez rozmontowywania całości jego mechanizmu.

Na co należy zwracać uwagę podczas wyboru odpowiedniego zamka do drzwi?

Podczas zakupu nowego zamka do drzwi wejściowych należy zwracać uwagę na kilka ważnych kwestii. Najważniejszą z nich jest rozmiar i waga drzwi. Odpowiedni zamek nie może obciążać naszych drzwi. Przy zakupie pamiętaj także o zwróceniu uwagi na to, w którą stronę otwierają się drzwi. Nieco inną kwestią jest rodzaj rygli zastosowanych w zamku – im jest ich więcej, tym standard bezpieczeństwa jest wyższy.

Przy zakupie nowego zamka warto także zwrócić uwagę na posiadane certyfikaty oraz atesty. Wbrew pozorom są one istotne, jeżeli zależny nam na naszym bezpieczeństwu oraz komforcie. Warto zwrócić uwagę na dodatkowe zabezpieczenia zamka do drzwi.

Przy samodzielnej wymianie zamka do drzwi wejściowych nie trudno jest o popełnienie błędu. Warto zatem poprosić o pomoc doświadczonego ślusarza https://www.pogotowie-zamkowe-krakow.pl/. Dość często nasz nowo zakupiony zamek różni się od reszty wkładki. Najczęściej wynika to z pochodzenia obydwu produktów. od dwóch różnych producentów. Dlatego nie trać swojego cennego czasu i od razu powierz sprawę profesjonalistom.

Pamiętaj, że to właśnie odpowiedni wybór zamka wpływa na skuteczność zabezpieczenia Twojego domu lub mieszkania przed kradzieżami lub innymi okolicznościami. Nie decyduj się zatem na pierwszy lepszy zamek do drzwi. Zwrócenie uwagi na jego zabezpieczenia pozwoli uchronić Twoją nieruchomość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *