Dokąd pojechać na wakacje?

Dokąd pojechać na wakacje?

Destynacji wakacyjnych jest bardzo wiele – Polska, Grecja, Włochy, Hiszpania czy Chorwacja. Doskonały odpoczynek jest wyjątkową rzeczą. Po roku ciężkiej pracy taki relaks stał się naprawdę koniecznością. Grecja jest ostatnio chętnie odwiedzanym i wyjątkowym krajem. Warto tam się wybrać, warto zwiedzać Grecję. Jest to kraj ciepły, słoneczny, pełen zieleni oraz wielu atrakcji. Ludzie są mili i przyjaźni, mogą miło spędzać czas, odnajdując najciekawsze zakątki.

Można wybrać się do Grecji kontynentalnej lub na wyspy

Riwiera Olimpijska jest bardzo dobrym miejscem do zwiedzania, ale coraz więcej osób odkrywa greckie wyspy: Kretę, Korfu, Rodos i wiele innych destynacji godnych uwagi, ciekawych i mających znaczenie. Podróżowanie to doskonała rzecz, warto zwiedzać jak najwięcej i najczęściej. Polacy lubią odpoczywać nad Morzem Jońskim czy Egejskim, poznawać piękne zakątki Grecji, rozkoszować się zabytkami i miło spędzić czas. Doskonałe wina, likiery, wspaniałe jedzenie są najbardziej typowe dla tego kraju. Warto miło spędzić czas i rozkoszować się dokładnie tym, co najlepszej klasy.

Przepiękne Korfu

Korfu nazywane jest najbardziej zieloną grecką wyspą, pełną roślin i zakątków doskonałej klasy. Korfu, czyli Kerkyra, jest najbardziej górzystą wyspą w Grecji, ulokowaną w północnej części Morza Jońskiego. Korfu jest nazywana Królową Wysp Jońskich. Znana jest z pięknych widoków, błękitnego morza, skał, wzgórz i zabytków. Na Korfu można znaleźć plaże piaszczyste oraz kamieniste, a każda z nich ma jakiś urok i jest naprawdę wyjątkowej klasy. Są one urokliwe, można na nich odpocząć, opalać się oraz bardzo miło spędzać czas. Miasto Korfu jest piękne, nieco zaniedbane, jest to perełka podobna do weneckiej architektury. Lokalne potrawy są godne polecenia. Warto skosztować takich dań, jak pastitsio czy sofrito. Jedno z miasteczek na Korfu to Kavos, które jest dość imprezowym miejscem, ale można tam też znaleźć turkusową wodę oraz piasek jak mąka, bez najmniejszych nawet kamyków. Restauracje oferują wspaniałe greckie dania. Podczas pobytu na Korfu koniecznie trzeba zwiedzi wyspy Paxos i Antipaxos, które mają piękne jaskinie. Cesarską perłą Korfu jest pałac należący w dawnych czasach do księżniczki Sisi. Pałac Achillion – taka jest nazwa tego pałacyku. Obecnie jest to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc przez turystów. Na Korfu jest sporo gajów oliwnych, lasów oraz zagajników. Świeże owoce cytrusowe są bardzo często sprzedawane na tej wyspie. Turyści lubią zwiedzać, odpoczywać oraz miło spędzać wolny czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *