Krzesełko do karmienia czy leżaczek – co wybrać?

Krzesełko do karmienia czy leżaczek - co wybrać?

Przy karmieniu dziecka niezwykle ważną sprawę jest to, by dziecko było możliwie najwygodniej. W końcu komfort ma znaczny wpływ na jego rozwój. Przy każdym krzesełku warto zwrócić uwagę na stabilność i sposób, w jaki dziecko będzie w nim siedziało. Dużą zaletą krzesełek do karmienia jest to, że można w nich bezpiecznie posadzić dziecko w czasie karmienia, jak również to, że są skonstruowane tak, by znajdowały się na wysokości osoby dorosłej. Ponadto dziecko może spokojnie przebywać w krzesełku również w porach poza jedzeniem i bawić się. Warto podkreślić, że w krzesełku dziecko znajduje się w pozycji siedzącej, co jest zresztą dosyć ważne, zwłaszcza w porze karmienia.

Leżaczki dla dziecka

W ostatnim czasie popularność zyskują również leżaczki – można w nich położyć dziecko, gdzie może się ono bawić, ale leżaczek nadaje się również do wykorzystania w porze karmienia. Przede wszystkim – dziecko znajduje się w pozycji leżącej i jest przypięte do leżaczka za pomocą pasów, które wpływają w znacznym stopniu na bezpieczeństwo, dzięki czemu ewentualne ryzyko, że dziecko wypadnie z leżaczka spada praktycznie do minimum. W leżaczkach poza tym jest najczęściej zamontowany komputerek, który umożliwia ustawienie kilku trybów bujania oraz w niektórych modelach melodyjki. Ponadto w niektórych modelach leżaczków można mówić o jeszcze dodatkowej funkcji, gdyż można je również przerobić na huśtawkę dla dziecka.

Dodatkową funkcja leżaczka jest możliwość położenia dziecka spać jak w tradycyjnym kojcu dla dziecka czy łóżeczku turystycznym.

Krzesełka do karmienia czy leżaczki? Co kupić

Każdy rodzic największy nacisk zawsze kładzie na dobro i jak najlepsze warunki dla swojego dziecka. Szeroki asortyment dostępnych akcesoriów dla dzieci przyprawia o zawrót głowy. W każdym razie – w kwestii wyboru kupując krzesełko do karmienia czy leżaczek warto przemyśleć sobie swój wybór i oprzeć go i parę kryteriów. Należy się zastanowić nad kwestią praktyczną – czy i jak długo zamierza się korzystać z tego rodzaju sprzętu. W krzesełku dziecko znajduje się w pozycji siedzącej i znajduje się ono w stabilnej pozycji, zaś w leżaczku dziecko znajduje się w pozycji leżącej, jednak w niektórych modelach jest możliwość dostosowania leżaczka do funkcji bujaczka.

Zatem jeżeli potrzebny jest sprzęt wielofunkcyjny, warto rozważyć zakup leżaczka, jednak warto sprawdzić jego funkcje.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*