Jak dbać o włosy i ciało latem?

Jak dbać o włosy i ciało latem?

Lato to szczególny okres, w którym z większą uwagą powinniśmy dbać o swoje ciało czy włosy. Odpowiednie ich traktowanie oraz specjalne linie zabiegi z pewnością wspomogą je i sprawia przejście sezonu letniego, będzie komfortowe. Jak zatem dbać o swoje ciało ? Jakie zabiegi kosmetyczne są idealne w lecie ? Odpowiedzi na te pytania wraz z przydatnymi wskazówkami poniżej.

Jak pielęgnować włosy latem?

Pierwszym sposobem na zapewnienie ochrony włosom jest używanie mgiełki z filtrem UV. Włosy tak jak ciało czy oczy są narażone na szkodliwe promieniowanie. Stosują odpowiednie preparaty, zagwarantujemy doskonałe zabezpieczenie. W lecie doskonale sprawdzają się również nawilżające maski czy balsamy. Odpowiednie nawilżenie włosa jest w tym okresie szczególnie ważne.

Jak pielęgnować ciało latem?

Skóra w lecie wystawiona jest przez większość czasu na słońce Należy ją wtedy regularnie nawadniać poprzez odpowiednie kremy i balsamy. Podczas kąpieli warto używać kosmetyków, które mają ph zbliżone do ph skóry. Kosmetyki takie zadbają o florę bakteryjną naszego ciała. Bardzo dobrym pomysłem jest także poranny prysznic. W trakcie poprawiania krążenia możemy również używać energetyzujących zeli pod prysznic o owocowym zapachu, które pobudzą nas do działania.

Zabiegi kosmetyczne, które można wykonywać latem

Do zabiegów kosmetycznych, które są wskazane latem, zaliczyć można kilka szczególnie przydatnych. Pierwszymi z nich są peeling kawitacyjny i sonoforeza. Ujędrnią one skórę, nawilżą i wygładzą, co da efekt wizualny oraz wpłynie na nasze samopoczucie. Dobrym pomysłem są również masaże ciała czy twarzy, które bardzo relaksacyjnie wpływają na całe nasze ciało.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *