Pomysły na integrację w pracy – stwórz zgrany zespół pracowników

Pomysły na integrację w pracy – stwórz zgrany zespół pracowników

Każdy pracodawca powinien wiedzieć, jak ważne jest posiadanie zintegrowanego zespołu. Pracownicy, którzy są dobrze zorganizowani i przede wszystkim rozumieją nawzajem swoje potrzeby, są bardziej wydajni, a ich praca jest efektywniejsza. W zintegrowanym zespole rzadziej też dochodzi do kłótni, a osoby są ze sobą zżyte, co wzmacnia ich zadowolenie z wykonywanej pracy. Skoro już wiesz, dlaczego warto posiadać zintegrowany zespół pracowników, to zdradzimy Ci kilka sposobów na to, jak go stworzyć.

Impreza integracyjna

Jednym z najpopularniejszych sposobów na zintegrowanie pracowników jest zorganizowanie imprezy. Może to być bankiet na sali lub spotkanie w barze – wszystko zależy od temperamentu zespołu. Bardzo ważne jest dopasowanie sposobu integracji tak, aby przypadła ona do gustu większości osób. Wspólne tańce, picie drinków i rozmowy o pracy i prywatnym życiu mogą zbliżyć Twoich pracowników i sprawić, że bardziej się ze sobą zżyją. Dobrym pomysłem jest też zorganizowanie imprezy tematycznej np. w stylu lat 80 lub kultowego filmu. Taka impreza zapadnie w głowach pracowników na długi czas i będzie pretekstem do rozmów i integracji w pracy.

Wyjazd firmowy

Kilkudniowy wyjazd firmowy to kolejny doskonały sposób na zintegrowanie pracowników. Może to być wyjazd firmowy w góry lub do kurortu nad morzem. Są to najpopularniejsze kierunki, ale bardzo często można też zobaczyć wyjazdy na kemping lub „obóz”, podczas którego pracownicy biorą udział w aktywnościach fizycznych i grach zespołowych np. podchodach po lesie. Na wyjeździe, który trwa kilka dni, istnieją bardzo duże szanse na to, że pracownicy się zintegrują i stworzą zgrany zespół. Co więcej, to doskonały pretekst do tego, aby trochę odpocząć od pracy i codziennej rutyny. Wyjazd firmowy w góry można zorganizować w ferie, gdy aura sprzyja zimowym aktywnościom fizycznym.

Wspólne obiady

Nic tak nie łączy pracowników, jak przerwa w pracy, podczas której można sobie trochę porozmawiać i wypić kawę. Dobrym pomysłem będą regularne integracje w postaci wspólnych obiadów w restauracji lub stołówce firmowej. Jeśli jesteś szefem firmy, to zaproś pracowników na wspólny obiad w ramach przerwy w pracy i miło spędźcie ten czas. Godzina przerwy raz w tygodniu nikomu nie zaszkodzi, a podczas wspólnych obiadów pracownicy mogą się zintegrować. To także doskonały moment na zorganizowanie „burzy mózgów”, podczas której można powiedzieć głośno o swoich pomysłach związanych z firmą i ulepszeniem pracy. Po kilku takich obiadach pracownicy będą czuć się między sobą bardziej swobodnie i łatwiej będzie się im współpracować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *