Najczęściej popełniane błędy w pielęgnacji włosów

Najczęściej popełniane błędy w pielęgnacji włosów

Koronawirus znacząco wpłynął na nasze zwyczaje. Dystans społeczny, a także obawa przed zarażeniem siebie i bliskich sprawił, że wiele z nas zrezygnowała z takich przyjemności jak wizyta u fryzjera czy w salonie kosmetycznym. Pragnąc to jakoś sobie zrekompensować staramy się podcinać włosy i pielęgnować je w domu. Jednak nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że niejednokrotnie możemy tym narobić sobie więcej szkody. Jakie błędy popełniamy najczęściej i jak ich unikać?

Nie testujemy nowych produktów

Przed rozpoczęciem używania nowego produktu – nie ważne czy jest to kosmetyk z drogerii czy własnoręcznie zrobiona naturalna maseczka – musimy go najpierw przetestować. Niewielką ilość produktu nakładamy na mały obszar skóry głowy lub włosów i obserwujemy czy nie występuje żadna niepożądana reakcja. Bardzo często zapominamy o przetestowaniu nowego kosmetyku, a może się okazać, dany kosmetyk nas uczula. Może to spowodować nie tylko uciążliwą wysypkę, ale także wypadanie włosów.

Nie rozcieńczamy składników

Olejek z drzewa herbacianego, ocet jabłkowy i olejki eteryczne – są to bardzo popularne składniki domowych maseczek. Jednak przed ich użyciem musimy je odpowiednio rozcieńczyć. W przeciwnym wypadku ryzykujemy oparzeniem i podrażnieniem skóry, a także wypadaniem włosów. Dlatego zawsze przed użyciem jakiegokolwiek mocnego składniku należy dokładnie przeczytać jak go rozcieńczyć.

Nie używamy kosmetyków ze składem nieodpowiednim dla naszych włosów

W sieci możemy znaleźć mnóstwo przepisów na maski DIY. W większości mają one proste składy i wykonanie ich samodzielnie nie stanowi żadnego problemu. Problem jednak pojawia się gdy zastosujemy maskę o składnikach nieodpowiednich dla naszego rodzaju włosów. Oprócz straty czasu na jej przygotowanie narażamy też kondycję naszych włosów. Dlatego też przed wykonaniem jakiejkolwiek maski DIY powinnyśmy wcześniej sprawdzić, czy jej składniki będą dla nas odpowiednie.

Przesadzamy z masażem

Masaż skóry głowy działa stymulująco na krążenie krwi i poprawia kondycję włosów. Powinien być wykonywany maksymalnie 1-2 razy w tygodniu. Delikatny masaż musi być stymulujący, nie wystarczy samo pocieranie, i trwać ok. 5-10 minut. Błędem, który niejednokrotnie popełniamy jest zbyt często wykonywany, a także zbyt agresywny masaż.

Nie chronimy włosów przed wysoką temperaturą

Suszarkę, prostownicę czy lokówkę używamy codziennie, zapominając o ochronie włosów. Wysoka temperatura ma szkodliwy wpływ na strukturę włosów, co sprawia że są one bardziej podatne na łamanie się i rozdwajanie. Dlatego pierwszym krokiem, od którego powinnyśmy rozpocząć stylizację jest nałożenie na włosy produktu chroniącego przed działaniem wysokich temperatur.

Nadszedł czas na domową pielęgnację? Kosmetyki do pielęgnacji włosów ze sprawdzonego źródła sprawdzą się wyśmienicie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *