Pożyczki krótkoterminowe, czyli tak zwane popularne chwilówki to idealna opcja, kiedy pilnie potrzebujesz pożyczyć pewną sumę pieniędzy, jednak z losowych przyczyn bank Ci odmówił. Po taki rodzaj zobowiązania warto sięgnąć w kryzysowej sytuacji, dla przykładu, kiedy zabrakło Ci na opłacenie rachunków lub zakup niezbędnych leków. Warto też poświęcić więcej czasu na wybór dogodnej oferty – dla ułatwienia możemy je porównać na stronie https://www.centrumpozyczek360.pl/ dzięki czemu będziemy mieli większą wiedzę o dzisiejszym rynku. Na czym polegają pożyczki krótkoterminowe i jak się o nie ubiegać? Przeczytaj.
Jak wygląda proces ubiegania się o pożyczkę krótkoterminową?
Z reguły proces wnioskowania o pożyczkę gotówkową jest nieskomplikowany i intuicyjny oraz nie wymaga od nas zazwyczaj przedstawiania żadnych dokumentów. Najczęściej wnioskowanie odbywa się za pośrednictwem internetu, poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego dostępnego na stronie danego serwisu pożyczkowego. W takim formularzu zostaniemy poproszeni o podanie swoich podstawowych danych osobowych, takich jak imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer pesel oraz numer i seria dowodu osobistego. Dodatkowo, aby zaciągnąć pożyczkę niezbędne będzie także posiadanie aktualnego numeru telefonu, który posłuży do kontaktu z pożyczkodawcą, oraz numeru konta bankowego, na które zostaną przelane pożyczone środki.
Po wypełnieniu takiego formularza z reguły musimy jeszcze potwierdzić swoje konto bankowe, poprzez wykonanie przelewu weryfikacyjnego o sumie zazwyczaj jednego grosza. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pozostaje nam już tylko czekać na decyzję odnośnie przyznania nam pożyczki. Jeżeli będzie ona pozytywna, pożyczone środki powinny zostać zaksięgowane na naszym koncie bankowym w okresie z reguły nie dłuższym niż 24 godziny.
Jak wygląda spłata pożyczki krótkoterminowej?
Najczęściej okres spłaty podjętego zobowiązania zawarty jest w przedziale czasowym od 15 do 60 dni. Przy pożyczkach krótkoterminowych warto pamiętać, że spłata zadłużenia nie jest rozkładana na raty, a całą pożyczoną kwotę musimy zwrócić wraz z naliczonymi odsetkami, dokładnie po upływie tego terminu. Spłaty pożyczki możemy dokonać za pośrednictwem internetu, a dane, na jakie konto zrobić przelew i co wpisać w jego tytule uzyskamy zazwyczaj na stronie pożyczkodawcy, o którego wzięliśmy pożyczkę.
Dobrze pamiętać o tym, aby spłacić pożyczkę w terminie, bo nawet jeżeli jesteśmy nowym klientem i korzystamy z opcji pierwszej darmowej pożyczki, jeżeli spóźnimy się ze spłatą zobowiązania, pożyczkodawca może naliczyć nam dodatkowe odsetki, które wtedy już będziemy zmuszeni zapłacić. Przed wzięciem takiej pożyczki warto więc upewnić się, że będziemy mieli możliwość jej regulaminowej spłaty.
Co się stanie, jeżeli nie spłacę pożyczki na czas?
W przypadku braku terminowej spłaty zobowiązania, do naszego zadłużenia, zostaną naliczone dodatkowe odsetki pieniężne, których szczegółową wysokość powinniśmy znaleźć w zawartej przez nas umowie. Zazwyczaj dana firma pożyczkowa daje nam termin, do którego musimy dokonać całkowitej spłaty zobowiązania. Jeżeli nie zrobimy tego w wymaganym terminie, niestety musimy liczyć się z tym, że nasza sprawa zostanie oddana do sądu, co może w dalszym etapie skutkować wszczęciem postępowania komorniczego.