Ile kosztuje wywóz gruzu?

Ile kosztuje wywóz gruzu?

Remonty czy wyburzania wiążą się nieodłącznie z powstawaniem dużej ilości gruzu, którego chcąc nie chcąc trzeba się pozbyć. Czy to z braku miejsca, czy po prostu dlatego, że nie chcemy, aby zalegał nam na terenie naszej posesji. Niestety, nie jest to z reguły coś, z czym będziemy w stanie poradzić sobie samodzielnie. Konieczne będzie skorzystanie z usług profesjonalistów. Oszczędzimy sobie w ten sposób wiele nerwów i wysiłku, ale będziemy się także musieli liczyć z dodatkowymi kosztami. Wobec tego ile kosztuje wywóz gruzu?

Koszt wywozu gruzu zależy od kilku czynników

Koszt wywozu gruzu http://www.mix-gruz.pl/ zależy przede wszystkim od dwóch czynników:

  • rodzaju gruzu
  • wielkości kontenera.

Pod pojęciem „rodzaj gruzu” kryje się rozstrzygnięcie, czy mówimy o gruzie czystym, czy zanieczyszczonym (chodzi tutaj w dużej mierze o pozostałości budowlane). Znacznie tańszy będzie, jak można się domyślić, wywóz gruzu czystego. Nie chodzi tutaj o koszt związany z samym kontenerem, ponieważ w tym zakresie rodzaj gruzu nie ma żadnego znaczenia, a o koszt późniejszej utylizacji.

Optymalna wielkość kontenera zależy od tego, jak dużą ilość gruzu musimy wywieźć. Co oczywiste, im większy kontener, tym większe koszta. Rozmiar kontenera liczony jest w metrach sześciennych. Znaleźć można zarówno oferty wywozu gruzu http://www.mix-gruz.pl/ w stosunkowo niewielkich, kilkumetrowych kontenerach, jak i dużych kontenerach kilkunastometrowych.

Ponadto wpływ na ostateczną cenę usługi może mieć także nasze miejsce zamieszkania oraz panująca na lokalnym rynku konkurencja.

Ile kosztuje wywóz gruzu?

Wiemy już, od czego zależy koszt wywozu gruzu. Jednak jakie są orientacyjne kwoty, których możemy się spodziewać? Nawet w przypadku dużych kontenerów nie są one na szczęście aż tak wysokie, jak moglibyśmy się obawiać.

Wywóz czystego gruzu w niewielkim kontenerze (1,7m3) powinien nas kosztować około 150 złotych. Wywóz odpadów zmieszanych (czyli na przykład gruzu wraz z pozostałościami budowlanymi) w kontenerze o tej samej pojemności to już koszt rzędu 350 złotych.

Jak wygląda sytuacja w przypadku kontenerów o znacznie większych pojemnościach? Wywóz gruzu czystego w kontenerze o pojemności 16m3 będzie oscylował w okolicach 1000 złotych, zaś wywóz odpadów zmieszanych w analogicznym kontenerze może nas wynieść już 2000 złotych.

Jak widać, wywóz odpadów nie jest wcale tak drogi, jak by się wydawało. Oczywiście dużo tutaj zależy od wszystkich wymienionych wcześniej czynników, ale ogółem mówiąc, ta usługa powinna leżeć w zakresie możliwości finansowych większości osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *