Jakie korzyści daje wywóz gruzu przez firmę po remoncie mieszkania?

Jakie korzyści daje wywóz gruzu przez firmę po remoncie mieszkania?

Jak wiadomo usunięcie gruzu, który powstał przy pracach remontowych zawsze będzie powodował mnóstwo problemów. Warto mieć świadomość, że nie jest to tradycyjny odpad, który można po prostu umieścić w kontenerze. Należy pozbyć się go w ściśle określony sposób. Jak zatem należy tego dokonać?

Wywóz odpadów przez profesjonalną firmę

Osobom, które mają mniejszą lub większą ilość gruzu do wywiezienia, rekomendowane jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy. Jest do zdecydowanie najlepsze możliwe rozwiązanie. Bardzo trudno jest bowiem pozbyć się gruzu w inny sposób. W przypadku, gdy nie ma możliwości wykorzystania go do innych prac budowlanych lub oddania firmie lub znajomemu w takim celu, alternatywną opcją mogą być tylko i wyłącznie worki typu big bag. Nie zawsze jednak można skorzystać z takiego rozwiązania. Wywóz gruzu w Warszawie z udziałem firmy kontenerowej będzie przede wszystkim znacznie korzystniejszy jeżeli chodzi o względy finansowe. Koszty takiego wywozu wbrew pozorom nie są duże i zaczynają się już od 250 złotych.

Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Można wyliczyć mnóstwo powodów, dla których warto zdecydować się właśnie na takie rozwiązanie. Wystarczy wykonać telefon do odpowiedniej firmy, by w bardzo krótkim czasie dostać od niej kontener, w którym można będzie umieszczać gruz. W przypadku remontów spokojnie powinien zdać egzamin nieduży kontener o pojemności 6 m³, jego wywóz będzie kosztował zamawiającego od 300 do 350 złotych. Pojemnik oczywiście można zostawić na swojej posesji nawet na kilka dni, można wtedy na bieżąco zapełniać go gruzem. Dopiero, gdy kontener zostanie zapełniony, firma zajmie się profesjonalną utylizacją oraz wywozem zgodnie z obowiązującymi wytycznymi związanymi z ochroną środowiska.

Nie ma zatem konieczności organizowania transportu, nie trzeba również do niego dopłacać, gdyż wszystkie koszty są wliczone w cenę usługi. Zamawiającego nie interesują również formalności związane z utylizacją odpadów. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy niezbędne będzie zajęcie chodnika lub pasa drogowego. Wtedy konieczne będzie uzyskanie odpowiedniego pozwolenia z urzędu, czym musi zająć się zamawiający.

Wszystkie inne rozwiązania związane z pozbyciem się niepotrzebnego gruzu będą generowały nie tylko większe koszty, ale również problemy. Osoby, które jednak zdecydują się na wrzucenie gruzu do kosza na śmieci muszą liczyć się z bardzo dużymi kosztami związanymi z ewentualną naprawą śmieciarki. Kolejną wadą wybrania innej opcji niż skorzystanie z firmy zewnętrznej może być mandat lub wysoka grzywna. Rekomendowane jest zatem postawianie na doświadczenie, korzystne warunki finansowe i sprawne działanie profesjonalistów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *