Jak zmniejszyć raty kredytów?

Jak zmniejszyć raty kredytów?

W momencie zaciągania kredytu wysokość raty może wydawać nam się odpowiednia i dostosowana do naszych możliwości, ale później, zwłaszcza w przypadku zobowiązań długoterminowych, wiele może się w tym zakresie zmienić.

Wystarczy, że stracimy pracę bądź zmienimy ją na gorzej płatną, a już mogą pojawić się opóźnienia w spłacie zobowiązań. Spłata kredytu na czas nagle stanie się bardzo trudna. Jest to o tyle problematyczne, że takie opóźnienia zwiększają ostateczny koszt kredytu ze względu na naliczanie odsetek za opóźnienie i dostarczenie dłużnikowi płatnych monitów.

Co więcej, następnym krokiem wierzyciela może być wpisanie nierzetelnego kredytobiorcy na listę dłużników lub rozpoczęcie sprawy w sądzie w celu doprowadzenia do egzekucji komorniczej. Rozwiązaniem tego problemu jest zmniejszenie raty kredytów do akceptowalnego poziomu. Tylko jak to zrobić?

Restrukturyzacja

O możliwości restrukturyzacji kredytu wiele osób dowiaduje się dopiero w momencie otrzymania ostatecznego wezwania do zapłaty, ale w rzeczywistości można (i powinno się) zrobić to znacznie wcześniej, jeśli pojawią się problemy finansowe. Restrukturyzacja polega na zmianie warunków aktualnej umowy kredytowej, tak, aby spłata zobowiązania stała się łatwiejsza.

Jeśli chodzi o zmniejszenie na stałe wysokości rat, to poprzez restrukturyzację mamy także możliwość wydłużenia okresu spłaty zobowiązania, na przykład z 2 do 3 lat. Jak łatwo się domyślić, w konsekwencji dojdzie do obniżenia rat, ponieważ pozostała do spłaty kwota zostanie rozłożona na więcej części. Wiąże się to jednak także ze wzrostem całkowitego kosztu kredytu.

Konsolidacja kredytów

Spłata kredytu może stać się łatwiejsza także sza pomocą konsolidacji, czyli połączenia kilku różnych zobowiązań w jedno. Co w tej sytuacji bardzo ważne, łącząc kredyty nie tylko zmniejszamy ich ilość, ale też zmniejszamy ratę względem sumy rat skonsolidowanych kredytów. Więcej informacji na ten temat widnieje tutaj: https://splatakredytow.pl/splata-kredytow/.

W praktyce oznacza to, że jeśli połączymy kredyty o ratach 200, 300 i 400 złotych, to rata kredytu konsolidacyjnego powinna być niższa niż 900 złotych. Dzięki temu jego terminowa spłata nie powinna stanowić wyzwania. Pojawia się jednak problem w postaci tego, że przeprowadzenie konsolidacji w większości przypadków będzie wymagało wsparcia profesjonalnego pośrednika kredytowego.

Dobrego pośrednika można znaleźć pod adresem https://splatakredytow.pl/splata-kredytow/. Nie tylko pomoże on znaleźć najlepszą możliwą ofertę kredytu i uzyskać od banku pozytywną decyzję kredytową, ale także zajmie się wszelkimi formalnościami, aby cały proces przebiegł jak najszybciej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *