Szkolne przedstawienie – kto się bardziej denerwuje?

Szkolne przedstawienie – kto się bardziej denerwuje?

Większość dzieci jest posyłana przez rodziców do przedszkola. Ma to na celu nie tylko odciążenie się z obowiązków, ale i zapewnienie maluchowi odpowiedniej stymulacji do rozwoju. Towarzystwo rówieśników nauczy go zabawy w grupie, dzielenia się i innych przydatnych umiejętności. Z pewnością przyswoi wiele nowych słów i zabaw, polepszy swoją pamięć i zdolności manualne. Jednym z najistotniejszych punktów do realizacji w każdym przedszkolu są przedstawienia tematyczne dla rodziców. Panie przedszkolanki bardzo starają się, aby wszystko wyszło idealnie i by każde dziecko odegrało jakąś rolę.

Pierwszym poważnym występem po rozpoczęciu roku szkolnego jest występ bożonarodzeniowy. Dzieci przygotowują się do niego najdłużej, bo jest to pierwsze przedstawienie powakacyjne. Każdy chce wypaść przez to jak najlepiej po długiej nieobecności na przedszkolnej scenie. Wszystko zaczyna się od wymyślenia scenariusza. Nauczycielki mają gotowce znalezione w internecie lub przejęte po innych grupach, ale równie często wymyślają nowe przedstawienia, aby stawiać samym sobie wyzwania. Oprócz tekstów mówionych wplata się piosenki. W okresie bożonarodzeniowym są to najczęściej popularne kolędy, które większość dzieci już zna. Teksty stanowią dla nich wyzwanie. Grzecznie ćwiczą mówienie w domu pod opieką rodziców i po przyjściu do przedszkola. Kiedy wszystko jest już dopięte na ostatni guzik, a do występu pozostało niewiele czasu, przychodzi czas, aby zdobyć stroje na jasełka. Przedszkola zwykle nie dysponują swoimi, to też rodzice dzieciaków mają nie lada wyzwanie, aby dopasować ubranie do odgrywanej roli.

W końcu nadchodzi dzień występu. Wszyscy szykują się w napięciu do swojego pierwszego powakacyjnego występu. Rodzice na widowni również są zestresowani. Zastanawiają się, czy ich pociechy dobrze zapamiętały tekst i wszystko wyjdzie tak jak powinno. Nadchodzi godzina zero i dzieci zaczynają. Kolejno wypowiadają swoje kwestie i wesoło śpiewają kolędy. Po wszystkim następują brawa, a rodzice przytulają dumni swoich małych aktorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *