Strój komunijny dla chłopca – jakie dodatki i ciuchy będą najlepsze?

Strój komunijny dla chłopca – jakie dodatki i ciuchy będą najlepsze?

Pierwsza Komunia Święta to wielkie wydarzenie w życiu każdego dziecka oraz jego bliskich. Przygotowania do tego dnia często trwają wiele miesięcy i dotyczą nie tylko spraw duchowych, ale także stroju. Każde dziecko tego dnia powinno być bowiem ubrane w odświętny sposób, który jest odpowiedni na tę okazję. Bardzo często strój zarówno dziewczynek, jak i chłopców jest z góry narzucany przez parafię i zazwyczaj jest to biała, prosta alba.

Większe pole do popisu mają jednak rodzice, którzy mogą ubrać dziecko w dowolny sposób. Zawsze też istnieje możliwość, aby po ceremonii w Kościele przebrać dziecko w coś wygodniejszego, ale równie eleganckiego co alba. Zobacz jakie stroje do komunii dla chłopca będą najlepsze i spośród jakich dodatków można wybierać podczas przymiarek.

Buty komunijne

Nieodłącznym elementem całej stylizacji komunijnej są oczywiście eleganckie buty. Najlepiej będzie, jeśli będą one w odcieniu czerni lub granatu. Tradycyjne, skórzane buty wizytowe sprawdzą się w tym przypadku najlepiej. Są one wiązane na sznurówki i maję delikatne podbicie na podeszwie. Podczas zakupów warto od razu wziąć pod uwagę inne okazje, na które przyda się eleganckie obuwie. Jak wiadomo, w życiu dziecka jest takich okazji sporo np. zakończenie roku szkolnego.

Elegancki garnitur

Po mszy świętej w Kościele na przyjęciu komunijnym dziecko może zmienić białą albę na elegancki, ciemny garnitur. Bywa też tak, że chłopcy mogą wziąć udział w Komunii Świętej właśnie w takim stroju, jeśli parafia wyraża zgodę na to, aby każde dziecko miało inny strój niż alba. Zazwyczaj Komunia Święta jest pierwszym wydarzeniem, przed którym chłopcy mają okazję założyć, tego typu stój, dlatego będzie to dla nich z pewnością coś wyjątkowego. Garnitur może składać się z kamizelki, muchy oraz dopasowanej poszetki. Jest to klasyczna propozycja, która sprawdzi się podczas wielu okazji.

Biała koszula

Jeśli chodzi o koszulę w dniu komunii, to w tym przypadku nie można pozwolić sobie na zbyt duże szaleństwo. Warto jednak zwrócić uwagę na materiał, z którego został wykonany ciuch. Powinien on być miękki oraz przewiewny, aby dziecko czuło się w koszuli komfortowo. Istnieją też koszule, które gniotą się o wiele mniej niż te tradycyjne. Jeśli wiesz, że chłopiec, który ma ubrać koszulę, bardzo gniecie ubrania, to będzie to bardzo dobry wybór. Mimo wielu ruchów i wygibasów przed mszą koszula dalej będzie wyglądała elegancko i nie pogniecie się tak bardzo, jak ta tradycyjna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *