Rodzaje naszyjników, które warto znać

Rodzaje naszyjników, które warto znać

W czym tkwi sekret popularności złotych naszyjników?

Trendy w modzie zmieniają się niezwykle szybko. To co dziś uważa się za modne w kolejnym sezonie jest już zwykle tylko wspomnieniem. Dotyczy to zarówno ubrań, butów jak i dodatków w tym również biżuterii. Na szczęście są tzw. bazy, które funkcjonują we wszystkich wspomnianych kategoriach. To ubrania i dodatki, które dzięki wzornictwu i kolorystyce są ponadczasowe i nie poddają się przemijającej modzie. W branży jubilerskiej takim produktem są złote naszyjniki. Złoty kruszec sam w sobie jest ponadczasowy dzięki swojej trwałości, szlachetności i pięknu. Biżuteria z niego wykonana ma znaczną wartość i często przechodzi z pokolenia na pokolenie jako cenna pamiątka rodzinna. Wiele rodzajów naszyjników jest na tyle uniwersalnych, że pasują do większości stylizacji i dlatego tak często stawiamy na taką właśnie biżuterię. Aby na co dzień cieszyć się pięknym złotym naszyjnikiem wystarczy odpowiednio wybrać model pasujący do naszej urody, fryzury i odzieży, którą najczęściej nosimy. Złoto jest na tyle ozdobne samo w sobie, że nie potrzebujemy wówczas innych dodatków. Jeśli będziemy właściwie obchodzić się ze złotą biżuterią, dbać o nią i systematycznie czyścić, posłuży nam przez wiele lat jako stale modna ozdoba.

Duże i wyraziste naszyjniki – jaki wybrać?

Osoby, które lubią dużą i wyrazistą biżuterię znajdą wiele modeli większych naszyjników, które z pewnością będą rzucały się w oczy. Do casualowych stylizacji warto wybrać naszyjniki o luźniejszej formie, np. z połączonych ze sobą łańcuszków, z dodatkami perełek czy kryształków. Zwarte kolie, które zwykle są bardzo bogato zdobione zostawmy raczej na wieczorowe wyjścia, gdzie będą doskonale współgrały z elegancką kreacją. Aczkolwiek bywają kolie, które z racji mniejszej liczby kamieni szlachetnych pasują także do codziennych stylizacji. Klasyczne naszyjniki to także grube, długie łańcuszki z dużą zawieszką najczęściej w postaci oprawionych bursztynów lub kolorowych kamieni. Taka biżuteria prezentuje się szczególnie dobrze na gładkim i jednolitym tle np. dopasowanych golfów. Jeżeli lubimy się wyróżniać z tłumu i chcemy aby nasza ozdoba na szyi podkreślała naszą osobowość wybierzmy modny ostatnio choker. Mimo iż nie jest to klasyczny złoty naszyjnik to aksamitki ze złotą zawieszką prezentują się bardzo oryginalnie. Odpowiednio dobrany wzór będzie się dobrze komponował zarówno z eleganckim jak i rockowym stylem.

Łańcuszki dla miłośniczek subtelnych ozdób

Klasyka gatunku, czyli delikatne złote łańcuszki z zawieszką to ten rodzaj naszyjników, który jest najbardziej uniwersalną biżuterią. Ponadczasowy charakter tych subtelnych ozdób sprawia, że jest to doskonały pomysł na prezent, który długo będzie cieszył obdarowaną osobę. Dzięki wymiennym zawieszkom łatwo możemy spersonalizować taki naszyjnik dobierając zawieszkę jak najbardziej odpowiadającą naszym gustom. Tradycyjne łańcuszki znajdziemy w różnych długościach i grubościach splotu. Warto pamiętać aby wielkość zawieszki dobrać właśnie do grubości i rodzaju splotu łańcuszka, tylko wówczas naszyjnik będzie elegancko wyglądał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *