Rodzaje masażu relaksacyjnego

Rodzaje masażu relaksacyjnego

Masaż kojarzony jest z relaksem, rozluźnieniem, sposobem na odreagowanie i regenerację. Wszystko to jest prawdą, lecz nie można zapomnieć o bardzo istotnym zastosowaniu masażu. Wszak masaż coraz częściej wykorzystywany jest jako element leczenia, nic więc dziwnego w tym, że niejednokrotnie spotkać można się z masażem zdrowotnym.

Masaż, to egzogenny bodziec mechaniczny oddziałujący na ciało i tkanki. Sposobów zastosowań masażu jest tyle, że należałoby poświęcić naprawdę sporo czasu na samo zapoznanie się z jego rodzajami i technikami. Masaż zdrowotny na celu ma poprawę stanu zdrowia. Wykorzystanie odpowiedniej techniki gwarantuje konkretną odpowiedź organizmu. Masaż zdrowotny, to nieprzypadkowe wykorzystanie określonych metod, prowadzących do uzyskania wyznaczonego celu.

W poszukiwaniu masażu zdrowotnego natrafić można na zakorzeniony w kulturze japońskiej masaż klasyczny – Shiatsu. Głównym elementem tego masażu jest punktowy ucisk na ciele. Wykorzystanie takiego elementu Shiatsu w masażu zdrowotnym, jest jednym z najpopularniejszych zastosowań. Punktowy ucisk połączony z rozmasowaniem części ciała, bądź mięśnia, prowadzi nie tylko do rozluźnienia, ale również do wprowadzenia mięśni w samoistne działanie, prowadzące do poprawy stanu zdrowia. Mówiąc o zastosowaniu ucisku w masażu wspomnieć należy również o masażu hawajskim lomi –lomi, który opiera się przede wszystkim na mocnym ucisku wywołanym zsynchronizowaną pracą dłoni, przedramion i łokci. Mniej dotkliwym, a bardziej złagodzonym rodzajem masażu leczniczego jest masaż szwedzki, polegający w dużej mierze na płynnych ruchach rozcierania, głaskania, ugniatania, wałkowania oraz lekkiego oklepywania. Ciekawostką jest połączenie masażu szwedzkiego z Shiatsu, które nosi nazwę masażu Hilot. Masaż Hot Stone, to popularne gorące kamienie, które często zachęcająco wabią do skorzystania z sesji masażu. Taki rodzaj zabiegu oczywiście można zaliczyć do masażów leczniczych. Warto zapoznać się również z masażem Ventosa, który polega na wykorzystaniu baniek ogniowych. Bardzo spektakularne, lecz w pełnie relaksujące i satysfakcjonujące doznanie.

Masaże zdrowotne działają na konkretne dolegliwości i schorzenia, dlatego też spotkać można ich tak wiele. Czasem bardzo do siebie podobne, mają całkowicie odmienne zastosowanie. Nie można jednak odebrać im miana doskonałych kompanów w walce z dolegliwościami i schorzeniami. Masaże zdrowotne są często doskonałym uzupełnieniem terapii leczniczej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *