Na co zwracać uwagę podczas budowania domu?

Na co zwracać uwagę podczas budowania domu?

Budowa domu to bez wątpienia największa oraz najważniejsza inwestycja w życiu każdego człowieka. Takie miejsce możemy wybudować bezbłędnie, ale praktyka zawsze pokazuje, że trudno jest uniknąć jakiejkolwiek pomyłki. W konsekwencji tego, jako następstwo, możemy niekiedy ponieść bardzo kosztowne wydatki. To właśnie dlatego należy mieć starannie przemyślany i dopracowany plan. Dzięki zadbaniu o nawet najmniejszy szczegół możemy oszczędzić sobie nerwów, a także kolejnych inwestycji.

Najważniejsze są fundamenty

Podczas budowana domu najważniejsze z całej konstrukcji są fundamenty. To właśnie od nich zależna jest trwałość całej reszty budynku. Warto jednak pamiętać o tym, że na jakość naszego fundamentu ogromny wpływ ma przede wszystkim zbrojenie – a zwłaszcza użyte w nim materiały. Niezawodny w tej kwestii jest asortyment, który znajdziesz na stronie: http://polmet-grudziadz.pl/.  Zastosowanie uzbrojenia jest niezbędne, ponieważ bez niego beton jest dużo bardziej podatny na pęknięcia oraz liczne zarysowania. Mogą one pojawiać się już na etapie prac konstrukcyjnych lub też dużo później – podczas obciążenia wynikającego z użytkowania budynku. W celu umocnienia fundamentów stosuje się zatem metodę polegającą na zatopieniu w betonie stalowych prętów lub też innych materiałów np. siatek. Dzięki temu nasz budynek będzie w stanie przetrwać długie lata.

Inną ważna kwestią, podczas budowania domu, jest etap robót murarskich. Przed samym rozpoczęciem murowania parteru, należy pamiętać o zabezpieczeniu gruntu przed wilgocią. W tym celu na górnej powierzchni fundamentu stosuje się specjalne emulacje, folie lub też papy termozgrzewalne. Podczas samego murowania trzeba także zwrócić uwagę na przesunięcia poszczególnych cegieł oraz bloczków. W zależności od zastosowanego elementu pamiętaj o wzmocnieniu strefy podokiennej, poprzez zatopienie w spoinie poziomej zbrojenia.

Zbrojenie, zbrojenie i jeszcze raz zbrojenie

Wykonanie stropu – podobnie jak cała reszta kluczowych elementów konstrukcyjnych naszego domy – również wymaga zastosowania zbrojenia. Najpopularniejsze stropy to żelbetowe oraz gęstożebrowe, bez względu na to, który wybierzemy muszą one zostać skontrolowane pod względem szalunków oraz podpór montażowych, a także samego ułożenia zbrojenia. Podczas zalewania stropu zwróć uwagę na to, czy wykonawca zalewa odpowiednią warstwę betonu i czy zawirowuje całość mieszanki. Niedbalstwo w tej kwestii będzie skutkowało pęknięciami stropu oraz jego nadmiernym uginaniem się.

Jak widać na każdym etapie to właśnie zbrojenie odgrywa najważniejszą rolę. Bez zastosowania wysokiej jakości materiałów zbrojeniowych (np.: z http://polmet-grudziadz.pl/) konstrukcja naszego domu może okazać się niestabilna. W konsekwencji tego poszczególne elementy budynku będą pękały, uginały się itd. Aby zapobiec niepotrzebnym wydatkom postaw na sprawdzony asortyment, dzięki któremu Twój dom przetrwa długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *