Mleko bebiko

Mleko bebiko

Dieta malucha jest najważniejsza dla rodziców, którzy szukają różnych rozwiązań, aby ich dziecko prawidłowo się rozwijało i miało dostarczone odpowiednie witaminy i minerały. Obecnie na sklepowych półkach znajdziemy mleka modyfikowane różnych marek – wśród nich jest mleko Bebiko. Warto podkreślić, że mleko modyfikowane wprowadza się w przypadku pojawienia się problemów z laktacją u mamy, chorób dziecka lub matki. Modyfikowane mleko stosuje się również, jeśli lekarz pediatra stwierdzi, że dziecko powoli rośnie lub jego masa ciała nie jest właściwa – wówczas zaleci stosowanie mleka modyfikowanego jako uzupełnienie diety w wartości odżywcze, minerały i witaminy.

Marka Bebiko w swojej ofercie posiada duży asortyment modyfikowanego pokarmu- w zależności od wieku i potrzeb maluszka. Tak też, znajdziemy między innymi mleko początkowe od urodzenia dla niemowląt, dla dzieci powyżej drugiego roku życia, dla dzieci od trzech lat. Skład mleka dostosowany jest specjalnie do okresu życia malucha i rozwoju, ponieważ dziecko w poszczególnych okresach potrzebuje różnego zaopatrzenia na składniki odżywcze. Warto podkreślić, że mleka modyfikowane powinny być stosowane po zasięgnięciu opinii lekarza.

Czym jest mleko modyfikowane?

Większość osób wie, że mleko modyfikowane to mleko w proszku. Tyle. Natomiast mało kto wie, że jest to mleko krowie ze zmienionym składem, aby dostarczyć maluchowi potrzebnych do rozwoju witamin i minerałów. Warto podkreślić, że skład takiego mleka podlega ścisłym restrykcjom, więc mleka różnych marek nie mogą sobie pozwolić na znaczącą odmienność. Mleko modyfikowane podaje się maluchom, dlatego, że nie zaleca się podawania od razu krowiego mleka. Krowie mleko nie zawiera wystarczających witamin i minerałów, które maluch potrzebuje. Poza tym, może uczulić. Warto również podkreślić, ze mleko modyfikowane jest bardziej sycące – maluch jest dłużej najedzony ponieważ dłużej trawi.

Jakie są zalety karmienia malucha mlekiem modyfikowanym?

Mamy, które zdecydowały się na karmienie dziecka mlekiem modyfikowanym mają z pewnością więcej czasu dla siebie, podczas gdy tata karmi butelką swoje maleństwo, przez co buduje więź. Rodzice przede wszystkim mogą kontrolować ilość spożywanego pokarmu – karmiąc piersią jest to niestety niemożliwe. Karmiąc malucha mlekiem modyfikowanym mama może sobie pozwolić dowolną dietę, bez ubaw, że zaszkodzi swojemu maluszkowi.

Czy mleko modyfikowane jest bezpieczne?

Jak już zostało wspomniane – mleko modyfikowane podlega ścisłym restrykcjom i zostało bardzo dokładnie przebadane. Skład takiego mleka jest regulowany przez prawo Uni Europejskiej – zawartość mleka składników odżywczych musi być zatem podobna do składu ludzkiego mleka. Dlatego też, badania wykazują, że stosowanie mleka modyfikowanego jest najbezpieczniejsze! Mleko Bebiko takie wzbogacone jest w odpowiednie składniki odżywcze i witaminy, dzięki czemu pokarm ten wspomaga prawidłowy rozwój dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *