Kwiaty, czyli idealny prezent na każdą okazję

Kwiaty, czyli idealny prezent na każdą okazję

Kwiaty są nadal najpopularniejszym prezentem. Najłatwiej je wybrać, podobają się większości kobiet i stosunkowo łatwo je dostać. Są uniwersalne – studenci wręczają je komisji przy okazji obrony pracy, a koledzy z pracy mogą dać je osobie, która właśnie awansowała. Na co warto zwracać uwagę, kiedy chcemy wybrać konkretne bukiety?

Najpiękniejsze są te kwiaty, które są jeszcze nie w pełni rozwinięte. To pozwala na dłuższe cieszenie się ich pięknem. Dlatego warto wybierać nie tylko same rozwinięte, ale również wybrać kilka pąków. Łatwiej to zrobić, jeśli zdecydujemy się nie na gotowy i już przystrojony bukiet, ale zdecydujemy się na zrobienie wiązanki na miejscu. Jeśli z jakiegoś powodu trwałość bukietu nie jest aż tak istotna, to warto zwrócić uwagę, na to, czy kwiaty wyglądają świeżo. W większości przypadków do wykonywania wiązanek i tak wybiera się gatunki, które nie więdną zbyt szybko.

Kolory kwiatów są istotne. Lepiej nie wybierać żółtych, które często kojarzone są z zazdrością, choć nie jest to do końca prawda. Białe są zwykle znakiem niewinności – trzeba zwracać uwagę na to, komu się je daje. Jeśli ma to być prezent dla nauczyciela, lepiej wybrać coś neutralnego. Jednym z rozwiązań są kwiaty w kolorze bladego różu. Bardziej intensywne mogą być zwykle gerbery – wyglądają niezwykle elegancko, a ich kolory są bardzo żywe.

Kwiaciarnia może nam zaoferować wykonanie bukietu za określoną cenę. To rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza wtedy, gdy wiązanek ma być więcej, a budżet jest ograniczony. Jeśli osoba jest kompetentna, to do wybranych przez nas kwiatów wybierze bardzo dobrze pasujące przystrojenie. Sprawdzić się może na przykład wstążka w kolorze pąków lub inne ciekawe elementy.

Przesyłki kwiatowe to inne ułatwienie, z którego warto skorzystać. W sytuacji, gdy przewiezienie bukietu w nienaruszonym stanie jest niemożliwe, lepiej wybrać taką formę dostarczenia. Podarowanie zniszczonej wiązanki może być bowiem odczytane jako brak szacunku. Wręczenie takiego prezentu pracodawcy to już nie tylko nietakt, ale również wysłanie sygnału, iż nie jesteśmy zbyt zorganizowani. To może nawet w pewien sposób wpłynąć na awans czy podwyżkę i to raczej w sposób negatywny.

Przesyłki kwiatowe sprawdzą się także wtedy, gdy ma być to niespodzianka, lub nie chcemy przyznać się, że to od nas. Widać to niejednokrotnie na filmach, gdy kobieta dostaje kwiaty z tajemniczym liścikiem, a nadawca nie jest ustalony. Może być to również super niespodzianka dla żony w dniu jej urodzin. Takie rozwiązanie jest polecane dla mężów, którzy często zapominają. To zresztą kolejna dobra rzecz w przypadku przesyłek kwiatowych – mogą one uratować nas w razie sytuacji awaryjnej. Jeśli nagle zabraknie bukietu, a trzeba zrobić go szybko niekiedy możliwe jest wynegocjowanie z kwiaciarnią szybszego dostarczenia przesyłki. Świadomość, że kwiaty zostaną dostarczone na czas, będą w pięknym przystrojeniu i w takim stanie, jakbyśmy je przed chwilą wynieśli z kwiaciarni, powinna nas uspokoić nawet w kryzysowym momencie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *