Kurs KPP

Kurs KPP

Tajemniczy skrót KPP oznacza kwalifikowaną pierwszą pomoc. Jest to zespół czynności podejmowanych przez świadków zdarzenie, którzy przeszli specjalne kursy pod tą samą nazwą. Tutaj należy rozróżnić pojęcie pierwsza pomoc od pojęcia kwalifikowana pierwsza pomoc. W przypadku pierwszej pomocy, mają ją obowiązek wykonywać wszystkie osoby które są świadkami zdarzenia czyjegoś zagrożenia życia, niezależnie od tego czy mają jakiekolwiek szkolenia, czy ich nie mają. Natomiast kwalifikowaną pierwszą pomoc mogą wykonywać tylko osoby po przeszkoleniu z kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Różnice między kwalifikowaną pierwszą pomocą a pierwszą pomocą

Główną różnicą jest to, że w KPP można używać przyrządów do ratowania życia, takich jak worek samorozprężalny, maska do sztucznego oddychania, staza taktyczna, zaawansowane opatrunki. Z leków można podawać tlen oraz kwas acetylosalicylowy. W przypadku pierwszej pomocy z przyrządów można wymienić tylko automatyczny defibrylator zewnętrzny, maseczkę do sztucznego oddychania, rękawiczki i okulary ochronne. Z leków natomiast pozostaje jedynie kwas acetylosalicylowy.

Jak nauczyć się kwalifikowanej pierwszej pomocy

Tego zakresu pierwszej pomocy możemy się nauczyć jedynie w firmach posiadających do tego specjalne zezwolenie oraz sprzęt. Taki kurs trwa około 60 godzin lekcyjnych i kończy się egzaminem państwowym. Jak coś się kończy egzaminem państwowym, to na szczęście jest obowiązek ujawniania pytań stosowanych w toku tego egzaminu. Polecamy stronę http://egzaminy-medyczne.pl/ na której dostępne są wszystkie możliwe pytania jakie wystąpią na egzaminach państwowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *