Jak wybrać odpowiedni krem UV?

Jak wybrać odpowiedni krem UV?

Nadchodzi lato. Jest to zatem czas ostrego słońca oraz upałów, przed którymi powinniśmy chronić nasze ciało.  To właśnie nasza skóra jest najbardziej narażona na negatywne działanie szkodliwych promieni UV. Warto wiedzieć, że regularne stosowanie kremów, które chronią przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, zapobiegają zbyt wczesnemu starzeniu się skóry raz jej chorobom.

Nigdy nie zapominaj o używaniu kremu z filtrem

Krem z filtrem chroniącym przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym powinien być obowiązkowym elementem wyposażenia każdej kosmetyczki. Wydawałoby się, że każda z nas o tym pamięta. Liczby mówią jednak coś innego. Blisko połowa Polaków przyznaje się do nieużywania kosmetyków chroniących przed słońcem. A przecież taki krem stanowi wsparcie w ochronie przed zmarszczkami, oparzeniami słonecznymi, przebarwieniami a nawet rakiem skóry. Zanim jednak zdecydujesz się na kupienie pierwszego lepszego kremy UV, sprawdź który z nich będzie dla Ciebie najodpowiedniejszym.

Najbardziej na działanie szkodliwych promieni słonecznych jest narażona nasza twarz. To właśnie dlatego zdecydowana większość podkładów, czy też pudrów zawierają filtry SPF. Warto jednak wiedzieć, że nie stanowią one wystarczającej ochrony – zwłaszcza, gdy za oknem upał i żar. Z tego powodu powinnyśmy stosować dodatkowe kremy przed nałożeniem makijażu. Z racji tego, że skóra na twarzy jest cienka i delikatna, należy najlepiej wybierać filtr przeciwsłoneczny o SPF 30 lub 50. Te niższe nie zapewnią prawidłowej ochrony naszej skórze.

Krem UV dla skóry twarzy dobieraj do typu cery

Warto pamiętać o tym, że wyróżniamy dwa rodzaje promieniowania ultrafioletowego: UVA oraz UVB. To pierwsze odpowiada za przedwczesne starzenie się skóry, natomiast to drugie za oparzenia słonecznie. To właśnie dlatego podczas wyboru kremu z filtrem, zwróć uwagę na to, aby chronił on przed obydwoma rodzajami szkodliwego promieniowania słonecznego. Równie ważne jest dopasowanie kremu do swojej cery. Jak wiadomo cera sucha wymaga przede wszystkim nawilżenia, natomiast cera mieszana oraz tłusta nie potrzebuje go aż tyle. Co więcej, krem z takim filtrem powinien być przede wszystkim lekki i szybko się wchłaniać. Dzięki temu nie będzie on się rolował podczas malowania twarzy, a przy tym nie będzie zapychał porów.

Pamiętaj, że nawet wysoka ochrona przed promieniami słonecznymi nie zapewni skutecznej ochrony na cały dzień. Aby tak było, musiałabyś aplikować krem co kilka godzin. Jest to jednak problematyczne z uwagi na makijaż na twarzy. Aby więc możliwie jak najmocniej chronić cerę przed słońcem – stosuj dodatkowo specjalne mgiełki do twarzy z filtrem UV.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *