Dlaczego nas coś denerwuje?

Dlaczego nas coś denerwuje?

Zastanawialiście się kiedyś nad tym faktem, czemu dzieje się tak, że coś nas denerwuje. Chyba każdy z nas chociaż raz w życiu znalazł się w takiej sytuacji. Na co dzień borykamy się z różnymi problemami. Niektóre rzeczy denerwują nas bardziej, inne mniej. Jak to w życiu. Nie jesteśmy w stanie wyłączyć ze swojego życia emocji, które są naturalne. Gniew, złość, smutek to emocje, które są w każdym z nas. Niezależnie czy ktoś tego chce czy też nie. W jaki sposób sobie z tym wszystkim poradzić. Jak sprawić aby nasze życie stało się lepsze?

Oczywiście to wszystko nie bierze się od tak po prostu z kosmosu. Musisz pamiętać, że nic na tym świecie nie dzieje się bez przyczyny. Wszystko co dzieje się w Twoim życiu ma jakiś cel. Pytanie jest do Ciebie, czy w codziennym pędzie i stresie. Jesteś w stanie zauważyć te najdrobniejsze szczegóły, które mają ogromny wpływ na Twoje życie. Jeżeli nie, może czas aby zatrzymać się na chwilę i spojrzeć na to z innej perspektywy? Jeżeli coś Ci w życiu nie wychodzi a Ty uporczywie wciąż próbujesz i nic, zero rezultatów. Zadaj sobie pytanie co robię nie tak? Może należało by spróbować podejść do tematu od innej strony. Zastosować jakąś inną strategię. Znany nam wszystkim wybitny człowiek Albert Einstein kiedyś powiedział “Nie ma ludzi psychicznie chorych, są tylko Ci, którzy wykonując wciąż te same czynności oczekują innych rezultatów”. Ja osobiście od momentu kiedy zrozumiałem, że Albert miał bardzo dużo racji wypowiadając te słowa. Moje życie diametralnie się zmieniło. Do tamtej pory jeżeli nie potrafiłem sobie poradzić z danym problemem. Po prostu odpuszczałem! Nic dobrego niestety nigdy nie wychodziło. Zawaliłem kilka spraw na których wewnętrznie mi bardzo zależało, jednak frustracja spowodowana tym, że nie byłem w stanie tego pokonać była większa. Sabotowała mnie za każdym razem kiedy chciałem podjąć kolejną próbę.

Jeżeli znalazłeś się kiedyś w sytuacji, że nic Ci się nie chciało robić. Nie miałeś po prostu motywacji do działania. Zdawałeś sobie sprawę z tego, że takie rozwiązanie do niczego nie prowadzi. Jednak coś nie pozwala Ci się wziąć do roboty. No i idąc dalej za ciosem po pewnym czasie budził się w Tobie gniew. Czy mam rację? Jest na to bardzo dobry sposób. Pierwsza zasada jest taka, żeby mieć chęci i energie do wykonywania różnych czynności musisz to po prosty lubić. Jeżeli chcesz się wziąć za rzeczy do których za każdym razem musisz się zmuszać. Mam dla Ciebie radę. Odpuść już na początku bo i tak nic z tego nie będzie. Jeżeli już przebrniesz przez pierwszą zasadę. Kolejna jest również bardzo prosta. Musisz odnaleźć jakąkolwiek wartość w tym co robisz. Co przez to rozumiem. Dam Ci przykład.

Jesteś inteligentnym człowiekiem, który ma dość pracy na etacie i postanawia założyć firmę. Bardzo częsty przypadek. Zgodzisz się ze mną? Co dalej robisz? Zbierasz informację, rozmawiasz z najbliższymi o swoich planach. W pracy oświadczasz, że się zwalniasz. Jesteś zadowolony i uśmiechnięty bo wreszcie nie będziesz się musiał męczyć w pracy. Staniesz się sam sobie szefem. Jest to coś o czym marzyłeś od dawna. Twoim głównym celem jest w jak najkrótszym czasie zarobić jak najwięcej pieniędzy. Tutaj jest już na starcie temat spalony. Dlaczego? Odpowiedź jest banalna. Założyłeś firmę z myślą tylko o zrobieniu dużych pieniędzy. Wybrałeś najbardziej dochodową branżę na rynku. Tylko jest jeden mały problem. Nie czujesz tego tematu i nie jesteś z nim spójny. Co się dzieje dalej? Twoja motywacja nagle spada. Dzieje się tak bo skupiłeś się tylko na pieniądzach. Nie odnalazłeś w swojej firmie żadnej innej wartości. To był główny powód Twojej porażki.
Pamiętaj, że za każdym razem we wszystkim co robisz musisz odnaleźć przyjemność i wyższy cel. Znaleźć w tym coś wartościowego co będzie dawało Ci przyjemność i satysfakcję. Unikniesz wtedy takiej sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *