Depilacja laserowa, czyli jak skutecznie pozbyć się owłosienia

Depilacja laserowa, czyli jak skutecznie pozbyć się owłosienia

Regularna depilacja woskiem lub golenie za pomocą maszynki to uciążliwe czynności, które musimy często powtarzać, jeśli chcemy mieć idealnie gładką skórę. Istnieje na to jednak doskonały sposób! Laserowa depilacja Łódź to zabieg, dzięki któremu raz na zawsze pozbędziesz się włosów!

Depilacja laserowa, czyli jak skutecznie pozbyć się owłosienia

Niechciane owłosienie możemy usuwać tak naprawdę na dwa sposoby: z cebulkami lub powierzchniowo. W zależności od tego, który sposób preferujemy, możemy spodziewać się, że włoski powrócą po kilku dniach lub tygodniach. Od kilku lat dużą popularnością cieszy się jednak nieco inny sposób usuwania włosów, czyli depilacja laserowa. Czym różni się ona od standardowej depilacji, która polega na wyrywaniu włosków z cebulkami? Podczas depilacji laserowej wykorzystywany jest specjalny laser. Zabieg wykonuje się w specjalizującym się w tym salonie, gdzie zachowywane są wszelkie zasady bezpieczeństwa, a laserem posługuje się wyszkolona w tym zakresie osoba. Co sprawia, że depilacja laserowa cieszy się tak dużym uznaniem? Aby się tego dowiedzieć, przeczytaj nasz artykuł!

Depilacja laserowa – na czym to polega?

Zabieg depilacji laserowej nie byłby możliwy bez wykorzystania w tym celu odpowiedniego lasera. Jednym z takich laserów jest Motus AX, czyli laser aleksandrytowy, który podczas pracy emituje wiązkę światła o długości 755 nm. Charakteryzuje się ona wysoką absorbcją w melaninie znajdującej się w podstawie włosa. Oznacza to, że laser skupia się na włosie i w ten sposób go niszczy. Dużą zaletą takiego lasera jest fakt, że gwarantuje on pełne bezpieczeństwo podczas zabiegu. A dlaczego depilacja laserowa jest tak skuteczna? Ponieważ nie działa ona na sam włos, tylko właśnie na jego cebulkę, czyli część, od której zależny jest jego wzrost. 

Depilacja laserowa – czy u każdego się sprawdzi?

Wśród wielu osób panuje mit, że depilacja laserowa to zabieg przeznaczony wyłącznie dla osób posiadających ciemne włosy. Nie jest to jednak prawda! Obecnie wykorzystywane lasery, w tym Motus AX, gwarantują wysoką skuteczność również w przypadku cienkich i jasnych włosów. Dużym ułatwieniem jest również możliwość ustawienia indywidualnych parametrów w trakcie zabiegu dopasowanych do konkretnego koloru owłosienia.

Istotną kwestią w przypadku depilacji laserowej jest stopień odczuwanego bólu. Wiele osób bowiem skarży się na nieprzyjemne odczucia w trakcie depilacji. Kluczem do sukcesu jest jednak wybór odpowiedniego lasera. Motus AX wyposażony jest w specjalny system kontaktowego chłodzenia skóry. Dzięki niemu ból nie jest odczuwalny, co oznacza, że każdy może skorzystać z zabiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *