Decyzja kredytowa – jak długo trzeba na nią czekać?

Decyzja kredytowa – jak długo trzeba na nią czekać?

W dzisiejszych czasach przez bardzo szybki rozwój sektora technologicznego, czynności, które jeszcze do niedawna zajmowały sporo czasu, obecnie można wykonać o wiele szybciej. Mowa tu, chociażby o sprawach urzędowych, które w dużej mierze można obecnie załatwić przez internet oraz sektorze bankowym, który w ostatnim czasie dynamicznie się rozwija. Obecnie konsumenci mogą wybierać z bardzo bogatej oferty produktów finansowych, a czas oczekiwania na decyzję kredytową jest o wiele krótszy. Nasuwa się jednak pytanie, ile trzeba czekać na decyzję kredytową? Dziś postaramy się odpowiedzieć na to pytanie wraz z ekspertami https://splatapozyczek.pl/.

Ile czeka się na decyzję kredytową w banku?

Ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ to, jak szybko zostanie wydana decyzja kredytowa, zależy od wielu czynników. Między innymi od rodzaju kredytu, wymagań, jakie stawia bank oraz tego ile takich wniosków trzeba jeszcze rozpatrzyć. Z reguły jest jednak tak, że najszybciej otrzymamy decyzję, ubiegając się o niewielkie kredyty np. kredyt gotówkowy. Obecnie większość banków korzysta ze specjalnych algorytmów do oceny wniosków, jeśli klient ubiega się o niewielką sumę. Na szybką decyzję możemy też liczyć, jeśli jesteśmy klientami jakiegoś banku i to właśnie tam ubiegamy się o kolejny kredyt. Wtedy decyzja jest ekspresowa, a klient nie musi długo czekać.

Podsumowując, oczekiwanie na decyzję kredytową w przypadku niewielkich kredytów wynosi zazwyczaj od kilku do kilkunastu minut. Prawa komplikuje się jednak w przypadku zobowiązań na duże sumy. Z dłuższym czasem oczekiwania na decyzję spotkają się osoby, które ubiegają się, chociażby o kredyt konsolidacyjny czy też kredyt hipoteczny. Jest tak, ponieważ wymagają one większej ilości formalności, zabezpieczenia, zastawu lub też poręczenia. Niekiedy kredytodawca wymaga również dostarczenia zaświadczenia o dochodach. Załatwianie wszystkich tych rzeczy może zająć kilka dni, dlatego czas oczekiwania na decyzję się przedłuża.

Jak długo czeka się na decyzję o przyznanie kredytu hipotecznego?

Kredyt hipoteczny jest bardzo poważnym zobowiązaniem, które opiewa na wysokie sumy i wiąże bank z kredytobiorcą na kilkadziesiąt lat. Z tego względu cała procedura udzielania kredytu jest w tym przypadku wydłużona i dość skomplikowana. Bank musi przeanalizować szereg rzeczy, zanim udzieli swojemu klientowi tak dużej sumy. Oczekiwanie na decyzję w sprawie kredytu hipotecznego może trwać nawet kilka miesięcy. Osoba, która chce ubiegać się o takie zobowiązanie, musi być na to gotowa i uzbroić się w cierpliwość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *