Czy modnie znaczy tak samo jak inni?

Czy modnie znaczy tak samo jak inni?

Noszenie modnych ubrań  oprócz szeregu zalet, ma też pewną wadę. Jest to bardzo duże prawdopodobieństwo, że nie tylko ty pojawisz się na ulicy, w szkole lub pracy w takim ubraniu. Możliwe, że oprócz ciebie, jeszcze kilka osób wpadnie na ten sam pomysł. Jest to szczególnie możliwe, gdy mieszkasz w niewielkim mieście, gdzie większość sklepów oferuje takie same kolekcje. Czasami można odnieść takie wrażenie w dużych centrach handlowych, w których spora część butików zdaje się wyglądać identycznie. Co więc w takiej sytuacji począć ? Przecież nie można rezygnować z modnych ciuchów tylko dlatego, że ktoś także je nosi. Na szczęście jest inny sposób. Będzie to własne kreowanie mody.

Ktoś kto wie co jest akurat na topie, będzie wiedział także jakie są tego powody. A stąd już tylko mały kroczek do wielkiego sukcesu. Znając przyczyny powstania pewnej mody, możemy w sposób świadomy nieco ją nagiąć i rozszerzyć. Kto powiedział, że trzeb się sztywno trzymać reguł. Modny strój to nie apteka. Nie trzeba dokładnie odmierzać składników jak farmaceuta. Zdaj się na własną intuicję. Może jakaś apaszka wygrzebana z dna szafy pozwoli nieco odmienić bluzkę, którą się widziało u kilku już koleżanek ? Na przykład duży i kolorowy pasek, przyda jeszcze więcej szyku najmodniejszym dżinsom w tym sezonie. Jednak należy uważać, ponieważ takie postępowanie może rodzić konkretne konsekwencje. Po pewnym czasie spostrzeżemy się, że znowu wyglądamy tak samo jak inni. Nasi znajomi zaczną nas traktować jak wyrocznię w sprawach modnych ciuchów i będą chcieli wyglądać tak samo. Dlatego trzeba znaleźć indywidualny styl, który będzie nie do podrobienia. Owszem jest to trudne, ale możliwe do realizacji. W efekcie będziemy wyglądać inaczej niż reszta otoczenia, ale nadal będziemy atrakcyjni.

Przeglądając katalogi mody, można czerpać inspiracje do własnych pomysłów. Znajdziemy je także w Internecie, na specjalnych portalach, które są poświęcone temu tematowi. Można ich sporo znaleźć za pomocą wyszukiwarki internetowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *