5 powodów, dla których nie powinnaś szukać związku

5 powodów, dla których nie powinnaś szukać związku

Już jutro Walentynki. Święto, które budzi wiele kontrowersji. Mam wrażenie, że to ten moment w roku, gdy single najbardziej odczuwają brak połówki. To właśnie na przełomie lutego (Dzień Świętego Walentego) i marca (początek wiosny) widzimy najwięcej szczęśliwie zakochanych i oczywiste, że single chcą tego samego. Dziś postanowiłam przejrzeć najczęściej pojawiające się powody, dla których warto szukać chłopaka. Zapraszam do czytania.

Powód 1. Chcę się dowartościować

To oczywiste, że fajnie mieć kogoś u boku. Mawia się, że zakochana kobieta promienieje i jest w tym sporo prawdy. Zakochane i kochane zyskujemy niezwykłą pewność siebie, przekonujemy się, że mamy sporą wartość, bo ktoś nas pokochał. Ale z doświadczenia wiem, że to jest stan bardzo nietrwały. Jeśli uzależniamy nasze poczucie wartości od drugiej osoby, wraz z końcem związku tracimy zbyt wiele, czujemy, że jesteśmy ‚do niczego’. Ja też kiedyś to przeżyłam, było trudno się podnieść. Dlatego nie popełniaj mojego błędu i uwierz, ze jesteś cudowna z całą swoją wyjątkowością i innością.

Powód 2. Chcę być szczęśliwa

Drobne uczynki są wspaniałe. Bywa, że jest to Gripex, ziółka i ciepły kocyk, gdy jesteś chora, bilety na Twój ulubiony film, który według niego jest gniotem, czy odprowadzanie Cię pod dom, abyś czuła się bezpieczna. Te wszystkie drobne gesty znaczą wiele. Dochodzi do tego także aspekt fizyczny i wytwarzanie endorfin, choćby przez pocałunki i przytulanie. To daje naprawdę poczucie szczęścia. Ale to tylko jeden z filarów. Powtarzając po Rowińskiej: Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale! Spraw, abyś to Ty była w 100% odpowiedzialna za własne szczęście.

Powód 3. Bo wszyscy kogoś mają

Bardzo powszechny i chyba najgłupszy pretekst jaki kiedykolwiek słyszałam. Nie musisz być taka jak wszyscy, bo jesteś sobą, jedyną w swoim rodzaju. Nikt nie będzie nigdy taki jak Ty i Ty również nie próbuj być kimś innym. Dlatego też nie porównuj się do innych, nie naśladuj ich. Miej świadomość, że szukanie kogoś na siłę to kiepski pomysł.

Powód 4. Nie lubię być sama

Związek może rozwiąże ten problem, ale jest to rozwiązanie krótkotrwałe. Nie można całego życia spędzić wyłącznie z jedną osobą. Ludzie są zwierzętami stadnymi, więc zainwestuj już dziś w relacje z ludźmi, których znasz, lub których spotykasz na swojej drodze. Nie musisz być w związku, żeby nie być samotną, a oddanie swojego czasu wyłącznie jednej osobie nie jest dobrym rozwiązaniem.

Powód 5. Chcę czuć się bezpieczna

To oczywiste, że mężczyzna u boku daje Ci poczucie bezpieczeństwa. Mnie samą moje lęki mocno ograniczają, bo często rezygnuję z imprez, z których miałabym wracać sama w środku nocy. Jednak ten problem również da się rozwiązać. Idąc na imprezę zorganizuj sobie towarzystwo, które odwiezie Cię lub odprowadzi. Idź na kurs samoobrony lub zacznij trenować sztuki walki. Zabezpiecz się w gaz pieprzowy, lub brelok z alarmem. Dzięki temu będziesz się czuła pewniej i bezpieczniej.

Czy warto szukać chłopaka?

Nie warto. Ten właściwy sam pojawi się w odpowiednim momencie. Ja sama z różnych powodów decydowałam się na związki, które na starcie nie miały przyszłości. Na deser zostawiam Cię z pięknym cytatem z postu Ani:

Nie kupuję koncepcji z drugą połówką jabłka – jestem całym soczystym jabłkiem i nikt nie musi mnie uzupełniać, ale jak spotkam jakiegoś fajnego banana, melona czy kokosa, chętnie zrobię z nim sałatkę i to będzie całkiem nowa jakość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *