Projektowanie wnętrz w stylu amerykańskim

Projektowanie wnętrz w stylu amerykańskim

Każdy z nas ma inny styl, inną wizję idealnego domu i w innych warunkach będzie czuł się najlepiej. Aranżację wnętrza można wykonać w wielu kierunkach: może to być styl kolonialny, skandynawski, nowoczesnego minimalizmu czy styl amerykański. O tym ostatnim może słyszało się w Polsce najmniej. Warto go przybliżyć, może okaże się, że wizja Twojego wymarzonego domu wygląda właśnie tak…

Styl amerykański

Domy w Ameryce są zazwyczaj duże i przestronne. Umożliwia to aranżację wnętrz z prawdziwym rozmachem. Jeżeli w kuchni znajdzie się stół do jadania posiłków, nie przeszkodzi to umieścić kolejnego w jadalni, a do tego stolika kawowego w salonie. Pomieszczenia te często są ze sobą połączone. Otwartą kuchnię od strefy dziennej oddziela wyspa.

Amerykańskie wnętrza są duże, ale z całą pewnością nie można powiedzieć o nich, że są puste i bezosobowe. Mają klimat, który nadają im liczne bibeloty, poduszki, figurki, dekoracje. Nie mają one stwarzać uczucia przesycenia, tylko klimat iście domowy.

Dbałość o każdy element wystroju

W domach w stylu amerykańskim dba się o detale i elementy wykończeniowe. Futryny czy balustrady, sztukaterie i gzymsy mają być eleganckie i bogato zdobione, czyli są przeciwieństwem nowoczesnego stylu minimalistycznego. Projektanci stylu amerykańskiego nie boją się lamperii i boazerii. W wykończeniach ścian ma się dużo dziać. Mimo bogactwa wszystko jest jednak wysmakowane.

Oglądając amerykańskie filmy telewizyjne nie może umknąć widzowi, że w każdym salonie znajduje się kominek, przy którym odbywają się rodzinne narady. Kominki są obowiązkowo masywne i zdobione. Jest na nich zawsze sporo miejsca na rozstawienie rodzinnych zdjęć czy pucharów. To właśnie wokół kominków (a nie telewizorów) toczy się życie rodzinne i ustawione są kanapy oraz fotele. Fotele stoją zwykle symetrycznie.

Okna w domach amerykańskich muszą być duże jak wszystko w tych domach. Nie brakuje im szprosów i łuków. Muszą umożliwiać dostawanie się do amerykańskich wnętrz dużo światła słonecznego, ponieważ te styl cechuje także jasność i dobre doświetlenie. Światło to ważny element w domu amerykańskim. Podczas ponurej pory roku, domy te płona na zewnątrz całą masą podświetleń i świątecznych ozdób wykonanych ze sznurów lampek.

Szprosy mogą występować nie tylko w oknach, ale i meblach, gablotkach w domu. Dominują ciężkie, wielkie tradycyjne meble. Pojemne i solidne, więc sporo zalet.

Znamienne dla domów w stylu amerykańskim są nisko osadzone parapety, na których Amerykanie lubią sobie urządzać siedziska do czytania książek i podziwiania swojego amerykańskiego ogrodu.

Być może właśnie to wszystko pokrywa się z Twoim gustem, więc spróbuj zaaranżować swój dom właśnie w taki sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *